Trendyol, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Yükselen Ürünler Hakkında Açıklama Yaptı

 Trendyol, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Yükselen Ürünler Hakkında Açıklama Yaptı

Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsünün Türkiye’ye de girmesiyle birlikte bir çok ürünün fiyatlarında çok büyük bir artış yaşandı. Bu artışların yaşandığı platformlardan biri olan Trendyol‘da, 2 liralık bir makarnanın 15 liraya satıldığı bile görüldü.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Corona virüsünün ülkemize girmesi de büyük bir panik yarattı. Hem sosyal medyada hem kulaktan kulağa yayılan sahte haberler panik yarattı. Telaşlanan halk, fiyatların artacağını ve sokağa çıkma yasağının da geleceğini düşünerek marketleri boşalttı. Bunu fırsat bilen fırsatçılar ise fiyatlarda çok büyük bir artışa giderek kazanç sağlamaya çalışıyor.

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Trenyol’da bu fiyatlara oldukça sık rastlanınca vatandaşlar şikayetlerini iletmeye başladı. Hatta 2 liralık bir makarnanın bile önce 45 liraya yükseltildiğini, sonra 15 liraya düşürüldüğünü bile gördük. Ama bu bize tanınan muhteşem bir imkan, Corona virüsü olmasa 45 liralık makarnayı kim 15 liraya alabilir (!)

Kullanıcıların şikayetleri artınca açıklama yapan Trendyol yetkilileri, bu tür ilanları [email protected]’a bildirebileceğinizi açıkladı. Ayrıca yetkililer, konu hakkında şunları söyledi;

Corona virüsü ile ilgili gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Topluma karşı sorumluluğumuzla, ürün fiyatlarını biz belirleyemiyor olmamıza rağmen platformumuzda bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyat oluşumunu engelleyecek tüm tedbirleri alıyoruz.

Müşterilerimizden gelen her bir geri bildirimi hassasiyetle değerlendiriyoruz. Tamamen piyasa koşullarında, Trendyol’dan bağımsız olarak oluşan haksız fiyatlandırmaları tespit etmeniz durumunda [email protected] e-mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz.

İlgili İçerik  Çin'de Ölüm Sayısı 1.290 Kişi Eksik Olarak Bildirildi

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Güncel Durum (12.03.2020)


İran'da Coronavirüs'ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 126.443
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 4.641
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 68.300

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın