Connect with us


Dijital Haberler

Total War Saga: TROY, 24 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Son zamanların en gözde oyun şirketlerinden olan Epic Games’in 24 saat boyunca ücretsiz olarak sunduğu Total War Saga TROY’un toplam indirme sayısı belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Total War Saga: TROY, 24 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Milyonlarca oyuncunun merakla beklediği strateji oyunu Total War Saga: TROY, Epic Games’in sürpriziyle ücretsiz olarak oyuncuların karşısına çıkmıştı. Perşembe günü milyonlarca oyuncunun karşısına ücretsiz olarak çıkan ve normal fiyatı 210 TL değerinde olan Total War Saga: TROY, sadece ilk 1 saatte 1 milyondan fazla kişi tarafından Epic Games kütüphanesine eklenmişti.

Total War’ın resmi Twitter hesabından duyurulan ilk 1 saat indirme sayısı hem oyuncuları, hem de yapımcı şirketi oldukça şaşırtmıştı. Fakat ilk 24 saat performansı daha da şaşırttı. İlk 1 saatte 1 milyondan fazla kişi tarafından ücretsiz olarak alınan oyun, 24 saat içerisinde 7,5 milyondan fazla kişi tarafından kütüphaneye eklendi. Böylelikle Total War Saga: TROY, seride ilk 24 saatte ve genel olarak en çok alınan oyun oldu.

Tabii ki bu başarının ardında oyunun ücretsiz olması da var diyebiliriz. Hazır covid-19 döneminde evinde kalan insanlar dijital platformlarda vakit geçirirken, 210 liralık oyunu ücretsiz olarak almak ve bu fırsatı kaçırmamak için ilk 24 saatte Epic Games’e yüklendi. Total War Saga: TROY’un yapımcısı olan Creative Assembly tarafından yapılan açıklamalara göre bu derece bir başarıyı kimse beklemiyordu.

Benzer içerik:  Twitch Rakibi Platform Mixer Kapatılıyor
Total War Saga: TROY, 24 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Creative Assembly yöneticisi Rob Bartholomew, konu ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi: “İyimserdik ama bu seviyedeki heyecanı tahmin edemezdik,Bu yepyeni sürümü ücretsiz olarak vermek için Epic ile çalışmak inanılmazdı. Şimdi bu inanılmaz Saga’yı deneyimlemek için yeni ve eski pek çok strateji oyuncusunu ağırlayacağız. Çok mutluyuz.

24 saatlik satın alma rekorunun ardından oyun, ücretsiz olmaktan çıktı ve tekrardan 210 TL’den, 34,99 Euro’dan satışa sunulmaya başladı. Dilerseniz güncel teknoloji haberlerinden ve ücretsiz oyun haberlerinden anında haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz. Abone olmanız halinde her haberden ücretsiz olarak anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir