Connect with us


Dünya'dan Haberler

Tosuncuk, Kazandığı 200 Milyon TL’yi Uyuşturucu Üretmek İçin Kullanmış

Çiftlik Bank kuruluşuyla Türkiye’de binlerce kişiyi dolandıran ve ardından 1 Milyar TL’den fazla parayla kayıplara karışan Mehmet Aydın, bu paranın 200 Milyon TL’sini uyuşturucu üretmek için kullanmış.

Zaman:

Tarih:

Tosuncuk, 200 Milyon TL'yi Uyuşturucu Üretmek İçin Kullanmış

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydını birçoğunuz tanıyorsunuzdur. Tüm Türkiye onu Çiftlik Bank girişimiyle yaptığı vurgundan, “Tosuncuk” lakabıyla tanıdı. Aslında o Türkiye’de büyük bir girişim olduğunu söylüyor, on binlerce kişiyi tuzağa çekiyordu. Sisteme katılan kişilere ilk başta para kazandıran Mehmet Aydın, bu sayede sistemi kısa bir sürede büyütmeyi başarmıştı.

Charles Ponzi tarafından 1920 yılında denenen ve başarılı olunan Ponzi sistemi, bu sefer ülkemizde Çiftlik Bank ismiyle denenmişti. İlk müşterilerin sistemden para kazanması, sistemin büyük bir üne kavuşmasını ve kısa sürede on binlerce kişinin milyonlarca lira yatırım yapmasını sağlamıştı. Mehmet Aydın, bu paraların bir kısmıyla çiftlikler kurup hayvanlar alarak insanların gözlerini boyamak istemişti. Fakat işin arkaplanında çok daha ilginç şeyler dönüyordu.

Çiftlik Bank yazılımcısı olarak Mehmet Aydın ile birlikte çalışan ve sistemin web sitesini de geliştiren Cumhur Yurdakul, emniyete verdiği ifadelerde pek çok şeyi ortaya koydu. Cumhur Yurdakul’un ifadelerine göre Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın yüz milyonlarca lirayı nerelere harcadığı belli oldu. Mehmet Aydın, halktan topladığı yüz milyonlarca liranın 200 milyon lirasını, Metamfetamin üretmek için Actifet ve Cirius satın alarak harcamış.

Benzer içerik:  Çiftlik Bank Firarisi Tosuncuk'un Adresi Bulundu ve Interpol'e Bildirildi
Tosuncuk, 200 Milyon TL'yi Uyuşturucu Üretmek İçin Kullanmış

Necip G. isimli bir kişiyle Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın anlaşma yaptığını belirten Çiftlik Bank yazılımcısı Cumhur Yurdakul, bu kişinin Bursa/İnegöl‘de uyuşturucu imal etmek istediğini belirtti. Mehmet Aydın ise bu kişiye 200 milyon TL‘lik sermaye ayırmış. Bu parayla Çin’den Actifet ve Cirius kimyasalları getirtilmiş. Bu kimyasal maddeler ise Metamfetamin üretmek için kullanılıyor.

Çiftlik Bank yazılımcısı Yurdakul’un açıklamalarına göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, uyuşturucu işinde başarılı olamamış. Emniyet güçlerinin düzenlediği bir operasyonda imalathaneye baskın yapılmış ve uyuşturucu tezgahı tamamen bozulmuş. 200 milyon liralık yatırım da burada yok olmuş. Diğer bir yandan Necip G. isimli kişi ise yurt dışına kaçmış.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak güncel haberlerden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir