Connect with us


Otomobil Haberleri

TOGG’dan Fiyat İddialarıyla İlgili Resmi Açıklama Geldi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), bugün ortaya atılan fiyat iddialarıyla ilgili resmi bir açıklamayı Twitter üzerinden yayınladı.

Zaman:

Tarih:

TOGG, Otomobil, Yerli Otomobil

Türkiye‘nin uzun yıllardır beklediği yerli otomobilde gelişmeler hızla sürüyor. Yerli otomobil için fabrikanın ilk adımları atılırken, birçok detay da halka aktarılmıştı. Yerli otomobil fabrikasının üretim kapasitesi, yıllık üretilecek toplam otomobil gibi bilgiler her ne kadar resmi olarak açıklansa da, en merak edilen detaylardan biri olan yerli otomobil fiyatı, resmi bir açıklamayla karşımıza çıkmamıştı.

Fakat bugün ortaya çıkan haberlerde yerli otomobilin fiyatının belli olduğu aktarılmış, hatta fiyatı internet ortamında paylaşılmıştı bile. Geçtiğimiz saatlerde ortaya atılan iddialarda Türkiye’nin yerli otomobili olacak olan TOGG’un 25 bin dolar bandından başlayarak opsiyonlara göre 35 bin dolara kadar çıkabileceği belirtilmişti. Fakat yalnızca duyumlara dayanılarak yazılan bu iddialar kısa sürede sosyal medyada yayılsa da, TOGG’dan gelen resmi açıklama ile tüm bunlar yalanlandı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu‘nun (TOGG) resmi Twitter hesapları üzerinden yaptıkları duyuruya göre bu iddialar tamamıyla gerçek dışı. Türkiye’nin Otomobili’nin fiyat bilgisinin henüz kimse tarafından paylaşılmadığını belirten resmi TOGG Twitter sayfası, bu açıklamayı kimin açıkladığını bilmediklerini söyledi. Bu tür iddialara/gerçek dışı haberlere itibar edilmemesi gerektiğini aktaran TOGG Twitter sayfası, heyecan yaratacak tüm gelişmelerden ve yeniliklerden haberdar olabilmek için Twitter’dan TOGG’u takip etmenizi önerdi.

Ayrıca TOGG resmi Twitter hesabından yapılan bu paylaşımda otomobil fiyatının en az 2022’ye kadar açıklanmasının mümkün olmadığı belirtildi. Yani otomobil fiyatı, daha önce de açıklandığı gibi 2022 yılında piyasa şartlarına göre belirlenecek. Sizler de Türkiye’nin Otomobili ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak isterseniz TOGG’un resmi Twitter hesabı olan @TOGG2022‘yi takip edebilirsiniz.

Benzer içerik:  SSC, Yayınladığı "Dünyanın En Hızlı Otomobili" Videosunun Yanıltıcı Olduğunu İtiraf Etti

Dilerseniz diğer güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir