Tinder’a, Polise Haber Veren Panik Butonu Eklenecek

 Tinder’a, Polise Haber Veren Panik Butonu Eklenecek

En popüler arkadaşlık uygulamalarından olan Tinder, kullanıcıların randevu sırasında güvenini sağlayabilmek adına platforma “panik butonu” ekleyecek ve bu buton ile kolayca polise ihbar yapılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Kesinlikle İzlemeniz Gereken Bilim Kurgu Filmleri

Türkiye’de de 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan, dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık/çöpçatan uygulaması Tinder, açıklamalara göre büyük bir yeniliğe imza atacak. Platformdan yapılan randevular için güvensizliği ortadan kaldırmak isteyen Tinder ekibi, platforma bir panik butonu ekleyecek. Acil panik butonunu herhangi bir randevu sırasında kullanıcıları güvene almak için geliştirdiklerini söyleyen Tinder ekibi, bu buton ile kullanıcılarını oldukça kolay bir şekilde polise yönlendirecek.

Wall Street Journal’ın yayınladığı rapora göre platforma getirilecek olan bu özellik, kullanıcılar kendini herhangi bir zaman güvende hissetmezse polise kolayca ulaşmalarını sağlayacak. Uygulamaya karşı artan güvensizliğin önüne geçmek isteyen Tinder, geçtiğimiz zamanlarda uygulama üzerinden cinsel istismar’a yol açıldığı iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı. Ayrıca Tinder’ın şirket ortağı Match Group’un CEO’su Many Ginsberg’de konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

İlgili İçerik  ABD'nin Ambargo Kararlarına Çin'den Büyük Yaptırım Gelecek

Many Ginsberg: Anne Gibi Güvenli Arkadaşlık Oluşturulmalı

Tinder'a, Polise Haber Veren Panik Butonu Eklenecek
Tinder’a, Polise Haber Veren Panik Butonu Eklenecek

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tinder’ın şirket ortağı Match Group’un CEO’su Many Ginsberg, Tinder’daki arkadaşlık ilişkisinin “Anne Gibi Güvenli” bir ilişki olması gerektiğini belirtti. Şirket’in planladığı bu panik butonunun 2020, Ocak ayının sonunda ABD’de kullanıma sunulacağı söyleniyor. Diğer ülkelerde bu panik butonunun ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Tinder, bu panik butonunu “kullanıcıları izleyen ve konum takibi yapan” Noonlight adlı bir uygulama üzerinden geliştirecek. Yani Tinder uygulamanıza Noonlight uygulamasını bağlayacaksınız, daha sonra kendinizi güvende hissetmediğiniz her an panik butonunu kullanabileceksiniz. Panik butonu yaptığınız ihbarı polise iletecek, Noonlight uygulamasından alınan konum bilgisi ile kısa süre içerisinde polis size ulaşacak.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın