Tim Cook, George Floyd Hakkında Açıklamada Bulundu

Apple'ın ünlü CEO'su Tim Cook, George Floyd ile ilgili açıklamalarını çalıştıklarına gönderdiği bir e-postada bildirdi.
 Tim Cook, George Floyd Hakkında Açıklamada Bulundu

Apple CEO’su Tim Cook, ABD’de polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkındaki düşüncelerini, çalışanlara gönderdiği e-postada açıkladı. George Floyd’un ölümünden dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Tim Cook, ayrımcılığa karşı çalışan ve ayrımcılık problemine çözüm arayan bir çok kuruma Apple’ı yardım bağışı yaptığını belirtti.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanlarda ABD’nin eyaletine bağlı olan Minneapolis’te George Floyd isimli siyahi bir adam, bir polis memuru tarafından boğularak öldürülmüştü. Ardından olayın görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca tepkiler anında büyüdü. Tüm ülkeyi saran tepkiler, büyük bir protestoya dönüştü. Bir çok kişi ve grup gösterilere katılarak ABD’yi resmen savaş alanına çevirdi.

Irkçılık karşıtı protesto yapan göstericiler, tüm dükkanları, kurumları, araçları yağmalamaya başladı. Ülkede bir çok yer yakılıp yıkıldı. Bunlardan bazıları da Apple mağazaları oldu. ABD’de ırkçılık karşıtı protesto yapan göstericiler, Apple’ın mağazalarının camlarını indirdi ve içerideki tüm ürünleri yağmaladı. Bir çok mağazası yağmalanan Apple’ın ABD’deki tüm mağazaları kapatıldı.

Tüm ülkeyi saran protestolar hakkında açıklamalarını çalışanlara gönderdiği e-posta ile belirten Tim Cook, “Şu anda, halkımızın ruhunda ve milyonlarca insanın kalbinde derinlemesine kazınmış büyük bir acı var. George Floyd’un anlamsızca öldürülmesi ve ırkçılık geçmişinin neden olduğu korku, ayrımcılık ve öfke ile yüzleşmeliyiz” şeklinde konuştu. Tim Cook, açıklamasının devamında ise şunları belirtti; “Bunu adalet sistemimizde, sağlık sistemimizde, mahalle hizmetlerindeki eşitsizliklerde ve çocuklarımızın aldığı eğitimde görüyoruz. Yasalarımız değişmiş olsa da gerçek şu ki, yasalar hala herkes için eşit olarak uygulanmıyor

İlgili İçerik  Konya Belediyesi Kendi Kripto Parasını Üretecek
Tim Cook, George Floyd Hakkında Açıklamada Bulundu

Yani Apple CEO’su Tim Cook da ABD’de ayrımcılığın hala bulunduğunu düşünüyor. Tim Cook, ayrımcılık ve ırkçılık karşıtı çözüm arayan sivil toplum kuruluşlarına da Apple tarafından bağışlar yapıldığını belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın