Connect with us


Dijital Haberler

TikTok, Viral İntihar Videosu İçin Kullanıcıları Uyardı

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan TikTok, önüne geçilemeyen viral intihar videosu hakkında kullanıcıları uyardı.

Zaman:

Tarih:

TikTok, Viral İntihar Videosu İçin Kullanıcıları Uyardı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, son zamanlarda oldukça büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmaya devam ediyor. Özellikle gençlere hitap eden sosyal medya platformu TikTok, son günlerde büyük bir kullanıcının şikayetleriyle uğraşıyor. Şikayetlerin hedefiyse TikTok kullanıcılarının keşfet bölümünde bir intihar videosu görmesi.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’da yayınlanan bir intihar videosu, Facebook kullanıcıları tarafından kaydedilmiş ve düzenlemeler yapılmıştı. Daha sonra bu video Facebook üzerinden kaldırılsa da, videoyu kaydeden kullanıcılar bu videoyu yaygınlaştırmaya devam etti. Facebook’ta bu viral videonun önüne geçilse de, kullanıcılar videoyu TikTok’a da taşıdı.

TikTok’ta fazlasıyla izlenen bu intihar videosu, kısa sürede birçok kullanıcı tarafından kaydedildi ve yeniden yayınlandı. Bunun ardından birçok kullanıcının şikayetlerine göre bu videonun, TikTok kullanıcılarının keşfet bölümü olan “sizin için” bölümünde göründüğü belirtildi. Bir grup TikTok kullanıcısı, adeta bu videoyu yaymak için TikTok’a karşı savaşıyor. TikTok videoları sildikçe, bir grup kullanıcı videoyu tekrar TikTok’ta yayınlıyor. TikTok sözcüsü Hilary McQuaide, içeriklerin yayınlandıktan sonra hemen kaldırılsa da bir grup kullanıcının tekrar yüklediğini ifade etti.

Bu Videoyu Paylaşanların Hesapları Kapatılacak

TikTok, Viral İntihar Videosu İçin Kullanıcıları Uyardı Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan TikTok, önüne geçilemeyen viral intihar videosu hakkında kullanıcıları uyardı.

Bir grup kullanıcının silinen TikTok videosunu tekrar paylaştığını söyleyen TikTok sözcüsü Hilary McQuaide, bu videoların algoritmalar tarafından otomatik olarak silindiğini söyledi. Fakat bazı kullanıcıların da bu intihar videosundan kesitler kullandığı, videoyu daha farklı şekillerde yayınladığı belirtildi. Yani bir grup kullanıcı adeta TikTok’a karşı bir savaş başlatıp bu videoyu yayınlamaya çalışıyordu.

Benzer içerik:  CIA: "Çin Hükümetinin TikTok'a Eriştiğine Dair Herhangi Bir Kanıt Bulunamadı"

Algoritmalar bu tür içerikleri engellese de, videolarda oynama yapılınca ve bu paylaşımlara TikTok kullanıcıları tarafından olumlu yanıt verilince, algoritmalar doğru işleyemeyebiliyor. Diğer bir yandan TikTok, bu tür içerikleri şikayet eden kişilere teşekkür etti ve bu tür içeriklerin şikayet edilmesini istedi. Videoyu yeniden paylaşan kullanıcıların ise TikTok hesabının kapatılabileceği ifade edildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan TikTok sözcüsü Hilary McQuaide, şu ifadelere yer verdi: “Sistemlerimiz bu klipleri görüntüleyen, öven, yücelten veya intiharı teşvik eden içeriğe karşı politikalarımızı ihlal ettiği için otomatik olarak algılıyor ve işaretliyor. Videoyu tekrar tekrar yüklemeye çalışan hesapları kaldırıyoruz/yasaklıyoruz ve başkalarını bu tür videoları izlemeye, katılmaya veya bu tür videoları herhangi bir platformda kişiye ve ailesine saygı duymadan paylaşmaya karşı uyaran topluluk üyelerimizi takdir ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir