Connect with us


Dünya'dan Haberler

TikTok, Trump Yönetimine Dava Açmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan TikTok, ABD Başkanı Donald Trump yönetimine karşı dava açmak için hazırlanıyor.

Zaman:

Tarih:

TikTok, Trump Yönetimine Dava Açmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve özellikle gençler arasında oldukça fazla tercih edilen TikTok, son günlerde ABD Başkanı Donald Trump‘ın yaptırım kararlarıyla uğraşmakla meşgul. Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, uzun bir süredir ABD’nin hedefi haline gelmiş ve baskı altında kalmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde TikTok’un Çin’e kullanıcı verilerini sattığı iddiasıyla sosyal medya platformunu hedef alan ABD Başkanı Donald Trump, eğer TikTok’un ABD bölgesi ABD merkezli bir şirkete satılmazsa platformun yasaklanacağını söylemişti. Bu iddiaların ardından TikTok’a 45 gün süre veren Donald Trump, bu süreçte platform ABD merkezli bir şirkete satılmazsa ABD genelinde yasaklanacağını belirtmişti.

Tabii ki 100 milyona yakın TikTok kullanıcısı bulunan ABD, TikTok için oldukça önemli bir pazar diyebiliriz. Bu sebeple TikTok’un ana şirketi olan ByteDance, ABD’nin yaptırım kararlarından kurtulmak için ellerinden geleni yapıyor. Fakat ABD Başkanı Donald Trump, yaptırım konusunda oldukça net. TikTok, uzun bir süredir her ne kadar uğraşsa da ABD Başkanı Donald Trump ile anlaşamıyor. Bu sebeple TikTok’un çatı şirketi ByteDance, Pazartesi gününden itibaren Donald Trump yönetimine karşı bir dava açmayı planlıyor.

Benzer içerik:  Donald Trump: Twitter'ın Trend Listesi Saçma ve Yasadışı!
TikTok, Trump Yönetimine Dava Açmaya Hazırlanıyor Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan TikTok, ABD Başkanı Donald Trump yönetimine karşı dava açmak için hazırlanıyor.

Kanunları hiçbir şekilde göz ardı etmediklerini ve kullanıcıların adil haklara sahip olduğunu söyleyen ByteDance, bunu kanıtlamak için hiçbir şanslarının kalmadığını ve hazırladıkları belgeler ile Pazartesi gününden itibaren Donald Trump yönetimine dava açacaklarını söyledi. Yaklaşık bir yıldır çözüm yolunda pek çok şey denediklerini aktaran ByteDance, ABD yönetiminin yersiz endişelerinden kurtulamadıklarını söyledi.

Ayrıca geçtiğimiz zamanlarda TikTok’a karşı soruşturma başlatan CIA, yaptığı incelemeler sonucunda kurallara aykırı hiçbir şey bulamaıştıu ve en çok iddia edilen “TikTok Çin’e veri satıyor” iddialarını da kanıtlayamamıştı. Yani TikTok’un veri ihlali gerçekleştirdiğine dair CIA tarafından bile bir kanıt bulunamadı. İlerleyen zamanlarda ByteDance’ın ABD yönetimine karşı açacağı davayı ve gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir