TikTok Rakibi Zynn, Google Play’den Kaldırıldı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan TikTok'un güçlü rakibi Zynn, Google Play Store'dan kaldırıldı.
 TikTok Rakibi Zynn, Google Play’den Kaldırıldı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘un son dönemlerdeki en büyük rakibi olarak görülen ve her geçen gün TikTok’a yaklaşan Zynn, Google Play Store tarafından kaldırıldı. TikTok’un en büyük rakibi olarak görülen Zynn, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kullanıcıları ödüllerle teşvik etmesi ve platforma yeni kullanıcılar getirebilmek için “ödüllü referans sistemi” kullanması ile son dönemlerin en çok konuşulan mobil uygulaması olan ve hakkında “TikTok’u geçiyor” gibi ifadeler kullanılan Zynn uygulaması, büyümesini büyük oranda sürdürürken Google Play Store’un yaptırımıyla karşılaştı.

Günde 300 milyon kullanıcıya ulaşan ve ABD’nin en popüler uygulaması konumuna gelen Zynn, böylelikle bu yükselişini en azından bir süreliğine duraklatmış oldu. Ayrıca şunu da belirtmek gerekirse Zynn uygulaması, dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından olan TikTok’un tamamen kopyası. Zynn, TikTok’un özelliklerinin üzerinde ödüllendirme sistemi ekleyerek bu uygulamanın oldukça çok kullanılmasını sağladı.

İlgili İçerik  Kevin Mayer, Disney'den Ayrılarak TikTok CEO'su Oldu

TikTok gibi merkezi Çin olan ve Çin’in en büyük şirketlerinden biri olan Tencent tarafından finanse edilen Zynn, yabancı kaynaklara göre ödüllendirme sistemi yüzünden Play Store’dan kaldırıldı. Zynn uygulaması ise, uygulamanın tekrar Google Play Store’a ekleneceği konusunda beklentili olduğunu şu sözleriyle paylaştı; “Bu, Google’ın platformundaki normal bir soruşturma olayıdır. Yaşanan bu problemin kısa bir süre içerisinde çözülmesini ve uygulamamızın yeniden Google Play Store’da yayınlanmasını bekliyoruz

Zynn tarafında uygulamanın yeniden yayınlanacağına dair söylentiler bulunsa da, diğer haber kaynaklarına göre Zynn’in ödül sistemi ve kopya olması sebebiyle kaldırıldığı söyleniyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve Instagram hesabımız “@kitlegram“dan takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Güncelleniyor: Tarihe Gitme Özelliği başlıklı makalemizde WhatsApp, WhatsApp Özellikleri ve WP hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın