TikTok Play Store’dan Kaldırılacak Mı?

Devam eden tartışmalar sonucu TikTok 1,2 puana kadar düştü. Bu da TikTok Play Store'dan silinecek mi sorularını akıllarına getirdi. Peki TikTok silinecek mi?
 TikTok Play Store’dan Kaldırılacak Mı?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan ve Play Store’da 1 milyardan fazla indirme sayısı bulunan TikTok, birkaç gündür protestolar ile karşı karşıya kaldı. Birkaç gün önce size aktardığımız haberimizde < belirttiğimiz olay sebebiyle TikTok’un puanı 1,2 puana kadar gerilemiş durumda.

Hindistanlı sosyal medya kullanıcılarının başlattığı protestolar büyümüş ve ülkemizde bile yayılmış durumda. Bir çok ülkeden yüz binlerce kişi tarafından 1 puanla oylanan TikTok uygulaması ise birkaç gün önce 4,3 puanken, şuan 1,2 puana kadar geriledi. Bu da sosyal medyada “TikTok Play Store”dan kaldırılacak mı sorusunun sorulmasına sebep oldu.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Google bu 1 yıldızlı yorumları toplu olarak silebilir. Çünkü daha önce bir çok kez bu tür spam yorumlar platformdan kaldırıldı. Eğer TikTok’a atılan 1 yıldızlı son yorumlar toplu olarak silinirse, uygulama 4,3 yıldıza tekrardan dönecek. Fakat silinmezse uygulamanın 1 yıldıza kadar düşme şansı bulunuyor. Fakat 1 yıldıza düşse bile böylesine dev bir uygulamanın platformdan kaldırılması oldukça zor görünüyor.

İlgili İçerik  AYM Kararı: Wikipedia Erişim Engeli Kaldırılıyor
TikTok Play Store'dan Kaldırılacak Mı?

Fakat uygulama, 1 yıldıza düşmesi sebebiyle kaldırılmayacak olsa da, gelen şikayetler ve tepkiler üzerine çeşitli kısıtlamalar getirilebilir. Bu konuda kesin bir bilgi henüz yok. Google tarafından veya TikTok tarafında konuya ilişkin herhangi bir açıklama da yapılmadı. Bu sebeple ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Konunun detayları için “kitle.net “web sitemizden veya instagram adresimiz “@kitlegram” üzerinden bizleri takip edebilir, güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Yeni Alışveriş Uygulaması Facebook Shops'u Tanıttı başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Alışveriş ve Facebook Shop hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın