Connect with us


Sosyal Medya

TikTok, Ödüllü Hata Avı Programını Duyurdu

Son zamanların en dikkat çeken sosyal medya platformlarından olan TikTok, ödüllü hata avını duyurdu. Bu program kapsamında TikTok’ta açık bulan kişilere ödül verilecek.

Zaman:

Tarih:

TikTok, Ödüllü Hata Avı Programını Duyurdu Son zamanların en dikkat çeken sosyal medya platformlarından olan TikTok, ödüllü hata avını duyurdu. Bu program kapsamında TikTok'ta açık bulan kişilere ödül verilecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan TikTok, son zamanlarda özellikle gençler arasında oldukça popüler bir platform haline gelmiş durumda. Dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan ve diğer sosyal medya platformlarına çok büyük bir rakip olarak çıkan TikTok, platformdaki açıkların ve hataların tamamını kapatmak için ödüllü hata avı programı başlattı.

Son zamanlarda ABD’nin hedefi haline gelse de yükselişini hızla sürdüren ve ABD’nin erişim engeli tehditleri karşısında savaşan TikTok, ayrıca 100 milyon kullanıcısının bulunduğu Hindistan’da erişime engellenmişti. Bununla birlikte TikTok, Pakistan’da da erişime engellenmiş ve büyük bir darbe almıştı. Fakat yine de sosyal medya platformu TikTok’un tek savaşı erişim engellerine karşı değil.

Dev sosyal medya platformu, diğer sosyal medya platformları gibi tabii ki içerisinde açıklar bulundurabiliyor. Bu sebeple siber saldırılara karşı da hazırlı olması gereken TikTok, bu konuda çalışmalara başlıyor. HackerOne ile birlikte çalışarak ödüllü bir hata avı programı başlatan sosyal medya platformu, HackerOne aracılığıyla siber güvenlikçilere ulaşacak ve hata bulan kişileri ödüllendirecek.

Benzer içerik:  Amazon, Corona Sebebiyle Artan Siparişleri Karşılayamıyor
TikTok, Ödüllü Hata Avı Programını Duyurdu Son zamanların en dikkat çeken sosyal medya platformlarından olan TikTok, ödüllü hata avını duyurdu. Bu program kapsamında TikTok'ta açık bulan kişilere ödül verilecek.

Yapılan bu işbirliği sayesinde popüler sosyal medya platformu üzerinde bulunan açıklar siber güvenlikçiler tarafından keşfedilerek TikTok’a bildirilecek. Böylelikle TikTok, ilgili açığı kapatarak açığı bildiren siber güvenlikçiyi de ödüllendirecek. Açıklamalara göre TikTok’ta açık/hata bulan kişilere, buldukları açıkların önemliliğine göre 50 dolardan 15 bin dolara kadar ödüller verilecek.

Çok sayıda siber güvenlikçinin veya hata avı konusunda bilgiye sahip olan kişinin bulunduğu HackerOne platformu ile anlaşarak program başlatan TikTok, böylelikle siber güvenliğini de önemli ölçüde korumuş olacak. Facebook gibi sosyal medya platformlarının da dahil olduğu HackerOne’da artık TikTok’un güvenliği de sağlanacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir