TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

 TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

TikTok uygulamasının ne kadar internet ve veri kullandığını merak ettiyseniz sizler için detaylı olarak araştırdık ve bu makalemizde anlattık. Dilerseniz TikTok ne kadar internet yer hep birlikte bakalım…


İlginizi Çekebilir: Facebook Ne Kadar İnternet Harcar?

Son zamanların yükselen sosyal medya platformu olan ve özellikle 20 yaş altı gençler tarafından çok kullanılan TikTok, veri tüketiminde biraz fazlaya kaçabiliyor. Bildiğiniz üzere sadece müzikli videolardan oluşan bir sosyal medya platformu olan TikTok’da gezinirken oldukça çok video izleyebiliyorsunuz.

Maksimum 15 saniye süreli videolardan oluşan sosyal medya platformu TikTok, sadece videolardan oluşan bir platform olduğundan dolayı uzun süre kullandığınızda çok fazla internet tüketebilir. Örneğin 15 saniye uzunluğunda 4 TikTok videosu izlediğinizi, yani 1 dakikalık TikTok videosu izlediğinizi varsayarsak toplamda 10-20 MB arası internetiniz gidecektir.

Eğer TikTok’da yarım saat boyunca gezinir ve bu süre boyunca TikTok videoları izlerseniz ortalama 450 MB internetiniz gider. Eğer günde yarım saat süreyle 1 ay boyunca bu uygulamayı kullanırsanız 1 ayda ortalama 13,1 GB internetiniz gider. Fakat bu veri kullanımı hesapladığımız ortalama verilerdir. Sizde durum ufak değişiklikler gösterebilir, gün içerisinde telefon ayarlarınızdan veri kullanımını kontrol ederek görebilirsiniz.

İlgili İçerik  Fransa Rekabet Kurumu, Google'a 150 Milyon Euro Ceza Kesti
TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Buradan da anlayacağınız üzere TikTok, diğer sosyal medyalara göre oldukça yüksek miktarda internet harcamaktadır. Bunun sebebi de platformun konseptinin video içeriği olmasıdır. TikTok’da siz herhangi bir video paylaştığınızda / yüklediğinizde yine yukarıdaki oranlarda internet harcayacaktır. WhatsApp, Twitter gibi sosyal medya platformlarını rahatlıkla mobil veri ile kullanabilecekken, maalesef TikTok’u mobil veri ile pek kullanamazsınız. TikTok’u rahatlıkla kullanmanız için WiFi tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın