TikTok, Kafatası Kırma Challenge’ını Yasakladı (#skullbreakerchallenge)

 TikTok, Kafatası Kırma Challenge’ını Yasakladı (#skullbreakerchallenge)

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, “Kafatası Kırıcı(#skullbreaker)” challenge’ının yasaklandığını, bu tür videoların platformdan kaldırılacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir: TikTok, 2019 Yılında 300 Milyon TL’lik Rekor Gelir Elde Etti

Son zamanlarda kullanımı oldukça yükselen sosyal medya platformu TikTok’da ilginç ve tehlikeli challenge’lar gün geçtikçe artıyor. Son günlerde bir çok kişi tarafından yapılan #skullbreakerchallenge akımı da bu challenge’lardan biri.

TikTok üst yetkililerinin de ilgisini çeken Challenge, son zamanlarda yapılan en tehlikeli ve en saçma video akımlarından birisi. Özellikle gençler arasında popülerleşen akım, iddiaya göre 2 kişinin de ölümüne sebep olmuş.

3 kişi ile çekilen challenge videolarında, 1 kişi kurban seçilerek şaka(!) amaçlı çelme takılıyor ve yere düşüyor. Bu esnada yere düşen kişi kafasını çok sert bir şekilde yere vuruyor. Fakat TikTok çeken yeni nesiller bunu pek de umursamıyor. Çünkü onlar için bu videoların izlenme sayıları, yere düşen kişinin canından daha da önemli.

Bunun bilincinde olarak konu ile alakalı önlemler almak isteyen TikTok yetkilileri ise bu tür videoları tamamen yasaklayarak ve platformdan silerek tehlikenin önüne geçmeye çalışıyor. #skullbreakerchallenge etiketinin platformda yasaklandığını belirten TikTok yetkilileri, bu etiket veya benzer etiketler ile paylaşılan “Kafatası Kırıcı Challenge” videolarının platformdan kaldırılacağını ve bu tür videolar paylaşan kullanıcıların platformda cezalandırılacağını belirtiyor.

İlgili İçerik  YouTube, TikTok'a Benzer Özelliğini Test Ediyor

Konu ile ilgili açıklama yapan TikTok sözcüsü şunları söyledi;

“Üyelerimizin güvenliği ve refahı TikTok’ta birinci önceliktir. Açıkça belirttiğimiz gibi, yaralanmaya yol açabilecek tehlikeli akımları, challenge’ları teşvik eden veya öven içeriklere asla izin vermeyeceğiz”

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da konu ile ilgili açıklamalarını geçtiğimiz zamanlarda yapmış, bu tür akımların beyin kanamasına yol açabileceğini ve okullarda uyarılar yapıldığını belirtmişti.

Konu ile alakalı “Kafatası Kırıcı” challenge’ların ne kadar tehlikeli olduğunu merak ediyorsanız hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

TikTok – Kafatası Kırıcı Challenge


Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın