TikTok, Hayvan Hakları İçin Güzel Bir Hamle Yaptı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan TikTok, hayvan haklarını korumak için HAYTAP ile önemli bir anlaşma yaptı.
 TikTok, Hayvan Hakları İçin Güzel Bir Hamle Yaptı

Son zamanların yükselen sosyal medya platformlarından biri olan ve özellikle gençler arasında oldukça çok kullanılan TikTok, hayvan haklarını koruyabilmek adına çok önemli bir anlaşma sağladı. Platformu daha güvenli hale getirebilmek ve kullanıcıları art niyetli içeriklerden korumak isteyen sosyal medya platformu TikTok, bunun ilk adımını hayvan hakları için attı.

Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile anlaşma yaparak hayvan hakları için oldukça önemli bir adım atan TikTok, böylelikle hayvanlar ile ilgili içerikleri daha iyi kontrol edebilecek. Hayvan haklarını ihlal eden, hayvanlara zarar verilen her türlü içeriğin yasak olduğunu kurallarda net bir şekilde belirten TikTok, artık bu konuda daha dikkatli çalışabilecek.

Platform içi güvenliği sağlayabilkmek adına sivil toplum kuruluşlarıyla anlaşmalara giden TikTok, HAYTAP ile anlaşma sağlayan ilk kurum oldu. Bu sayede HAYTAP, platformdaki hayvan haklarına aykırı videolara yaptırımda bulunabilecek ve kısa sürede bu tür videolar platformdan kaldırılabilecek. Yapılan anlaşma ile hayvanlara karşı kötü muamele yaparak popüler olmaya çalışan kişilerin önü kesilecek.

TikTok, Hayvan Hakları İçin Güzel Bir Hamle Yaptı

Platformda güvenlik sağlayabilecek bu önemli adım hakkında açıklamalarda bulunan TikTok sözcüsü, konu hakkında şunları söyledi; “TikTok’ta en önemli önceliğimiz güvenli ve pozitif bir uygulama ortamı yaratabilmek. Platformumuzu ve kullanıcılarımızı güvende tutmak için daha da fazlasını yapmamıza yardımcı olan, anında ve direkt olarak geri bildirim almak için açık kanallarımızla, kullanıcılarımızın her zaman yanındayız. TikTok’ta küresel topluluğumuz ve bizim için çok önemli olan hayvanlara yönelik kötü muamele konusunda farkındalığı artırmak için HAYTAP ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz.

İlgili İçerik  DSÖ, Coronavirüs ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı

Bu anlaşmadan oldukça heyecan duyduklarını belirten TikTok sözcüsü, amaçlarının önce güvenlik ve pozitif bir platform yaratmak olduğunu belirtti. HAYTAP Başkanı Ali Şenpolat ise konu hakkında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; “HAYTAP olarak TikTok ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile hayvanlara kötü muamele yapılan içerikleri dijital platformlarda paylaşarak popüler olmaya çalışan kişilerin önüne geçmeyi ve engellemeyi hedefliyoruz. Bu içeriklerin yayılmadan önce platformdan hızlıca kaldırılması için gereken çalışmaları birlikte yapacağız. TikTok bu konuda çok önemli bir adım attı ve sağduyulu bir yaklaşım sergiledi. TikTok’a bu dayanışma için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca bu anlaşma ile birlikte TikTok’ta kanal oluşturan HAYTAP, bu kanal üzerinden hayvan hakları konusunda bilgilendirici videolar yayınlayacak. @haytapofficial isimli TikTok hesabı üzerinden sizler de HAYTAP’ı takip edebilir ve destek olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın