TikTok Çöküşte: Google Play Puanı 1,3’e Kadar Düştü

Özellikle gençler arasında kullanılan sosyal medya platformu TikTok, yaşanan protesto sebebiyle Google Play Store üzerinde 1,3 yıldız puanına kadar geriledi.
 TikTok Çöküşte: Google Play Puanı 1,3’e Kadar Düştü

Son zamanların yükselişte olan sosyal medya platformlarından olan TikTok, artık bu yükselişte biraz zorlanacak gibi görünüyor. Dün yaptığımız haber ile sizlere aktardığımız TikTok protesto olayı oldukça büyüdü. Yapılan protesto kapsamında uygulamanın Google Play Store puanını 1 yıldız olarak oylayan insanlar, TikTok’un bir kaç gün önce 4,3 olan puanını 1,3’e kadar düşürdü.

Eğlenceli içerikler ve müzikler eşliğinde videolar çekilen sosyal medya platformu TikTok, uzun süredir bir kesim tarafından zaten tartışılıyordu. Fakat bu sefer Hindistan’da büyük bir protesto başlatılınca herkes katıldı. Tartışmaların başlama sebebi Hindistan’da bir TikTok içerik üreticisinin paylaştığı video olmuştu.

TikTok Çöküşte: Google Play Puanı 1,3'e Kadar Düştü

Hindistan’ın en büyük TikTok içerik üreticilerinden biri olan Faizal Siddiqui, yayınladığı son videoda oldukça ilginç bir role imza atmıştı. 13,4 milyon takipçisi ve 620 milyondan fazla beğenisi bulunan fenomen, rolde kendisini terk eden bir kıza “asit” atacacğını söyleyen TikTokçu, bu eylemini bir kızın yüzüne su atarak gerçekleştiriyordu. Fakat rolde bunun asit olduğunu söylüyordu. Tabii ki Hindistan gibi bir ülkede bu videonun bir çok kişiye çok kötü bir örnek olabileceği için tepkiler oluşmaya başladı.

İlgili İçerik  TikTok Liderliğe Yükseliyor! 1.5 Milyar Kullanıcıya Ulaşıldı

Bugüne kadar buna benzer temalarda videolar çektiği söylenen Siddiqui, daha önce bu derece eleştirilmemiş olsa da yine oldukça şikayet ediliyordu. Fakat TikTok, bu büyük protestoya kadar kullanıcıya herhangi bir engel atma girişiminde bulunmamıştı. Bir çok YouTuber da tartışmaya dahil olunca ve Siddiqui’nin videolarını yayınlayınca, platforma tepki daha da büyüdü. Hindistanda başlayan protestolara ülkemizden bile katılan binlerce kişi oldu.

TikTok Çöküşte: Google Play Puanı 1,3'e Kadar Düştü

TikTok’a Google Play Store’da 4-3-2 yıldız neredeyse hiç verilmezken, 5 yıldız da oldukça az verilmişti. Yapılan protestolar boyunca 1 yıldız oranı, 5 yıldız oranını neredeyse 10’a katladı. Bu sebeple uygulamanın ortalama yıldız puanı 1,3’e geriledi. Hala devam eden protesto, TikTok’u daha kötü bir puana sürükleyebilir. İlerleyen günlere konu ile ilgili güncel haberleri sizlere ulaştıracağız, “kitle.net” web sitemizi takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın