Connect with us


Dijital Haberler

TikTok, ABD’de 380 Bin Videoyu ve 1.300 Hesabı Kaldırdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, bu yıl içerisinde ABD’de 380 bin’den fazla videoyu ve 1.300 hesabı kaldırdı.

Zaman:

Tarih:

TikTok, ABD'de 380 Bin Videoyu ve 1.300 Hesabı Kaldırdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve her geçen gün yükselen TikTok, son zamanlarda ABD’nin yaptırım kararları sebebiyle oldukça zor durumda. Çin’e veri sattığı iddiaları sebebiyle ABD tarafından hedef alınan ve ABD genelinde yasaklanmakla tehdit edilen TikTok, her ne kadar tehditler sürse de platformu geliştirmeye devam ediyor. Açıklanan rakamlara göre TikTok ekibi, bu yıl içerisinde yüz binlerce içeriği kontrol etti.

Devamlı olarak platformdaki içeriklerin kontrolünü sağlayan TikTok ekibi, dünya genelinde etkin olarak şikayetleri değerlendiriyor ve platform kurallarına uymayan birçok hesabı ve içeriği platformdan kaldırıyor. Her yıl milyonlarca şikayeti değerlendiren TikTok ekibi, milyonlarca içeriği ve on binlerce hesabı platformdan kaldırarak/yasaklayarak, platform güvenliğini sağlıyor.

Açıklamalara göre bu yıl içerisinde TikTok, yalnızca ABD’de bile yüz binlerce videoyu kaldırdı ve yüzlerce hesabı engelledi. 2020 yılında geçtiğimiz 8 ay içerisinde ABD’den paylaşılan 380 bin videoyu platformdan kaldıran TikTok, bununla birlikte ABD merkezli 1.300 hesabı da platformdan uzaklaştırdı. ABD’de kaldırılan video ve hesapların sayısının bu kadar yüksek olması, yine ABD’de TikTok kullanan kişi sayısıyla doğru orantıda diyebiliriz.

Benzer içerik:  Galaxy M41, Canavar Bataryası ile Ortaya Çıktı
TikTok, ABD'de 380 Bin Videoyu ve 1.300 Hesabı Kaldırdı Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, bu yıl içerisinde ABD'de 380 bin'den fazla videoyu ve 1.300 hesabı kaldırdı.

Son zamanlarda TikTok’u yasaklamakla tehdit eden ABD’de, yaklaşık 100 milyon TikTok kullanıcısı bulunuyor. Hindistan’dan sonra dünyanın en çok TikTok kullanan ülkesi olan ABD, bu sebeple Çin merkezli TikTok tarafından oldukça önemseniyor. En çok kullanıcısı bulunan Hindistan’da geçtiğimiz günlerde yasaklanan TikTok, bu sebeple ABD pazarını da kaybetmek istemiyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir