TikTok, 2019 Yılında 300 Milyon TL’lik Rekor Gelir Elde Etti

 TikTok, 2019 Yılında 300 Milyon TL’lik Rekor Gelir Elde Etti

2014 yılında kurulan ve oldukça ilgi çeken mobil platform Musical.ly, 2018 yılında 1 milyar dolar karşılığında ByteDance şirketi tarafından satın alınmış ve TikTok uygulaması ile birleşmişti. TikTok uygulaması ile birleşmesinin ardından büyük başarısını devam ettiren Musical.ly, mobil uygulama üzerinden çok büyük gelirler elde etmeyi başardı.

2019 yılının son çeyreğindeki verileri paylaşan şirket, devam ettirdiği büyük başarıyı tekrardan kanıtladı. Geçen yılın son çeyreğinde 10 milyon dolarlık bir gelir gelde eden şirket, bu yılın aynı aylarında tam 50 milyon dolar yani yaklaşık 300 milyon Türk Lirası gelir elde ederek geçen yılın gelirini %500 oranında geçmeyi başardı. Ayrıca geçmiş yıllara göre TikTok’un bu geliri şimdiye kadarki en yüksek gelir oldu.

[ilgiliMakale icerik_id=”2623″]

Son zamanlarda büyük platformlara rakip olan TikTok, son yıllarda sunduğu özellikler ile bir çok platformu geride bırakmayı başarmıştı. Son 10 yılın en çok indirilen uygulamaları arasına girmeyi başaran TikTok uygulaması, YouTube ve Twitter gibi uygulamaları bile indirme verilerine göre geride bıraktı. İlk 3’ü sırasıyla Facebook, Messenger ve WhatsApp uygulamalarının aldığı son 10 yılın en çok indirilen uygulamaları listesinde TikTok uygulaması da 7. sırada yer aldı.

İlgili İçerik  TikTok'un "Çirkin ve Yoksul Kullanıcıları Engelleyin" Maddesi Ortaya Çıktı

TikTok, Instagram’ı Geride Bıraktı

TikTok, Instagram'ı Geride Bıraktı
TikTok, Instagram’ı Geride Bıraktı

2019 yılının son çeyreğinde büyük bir gelir elde eden TikTok, popüler sosyal medya uygulamalarını da geçmeyi başardı. TikTok, son yıllardaki verilere bakılınca Instagram’ı geride bıraktı. Ayrıca son yılların indirme verilerine göre platform, YouTube ve Twitter’dan daha büyük bir başarı elde etti.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın