Connect with us


Dünya'dan Haberler

THY Açıkladı: Yeni Bir Teknoloji Şirketi Kuracak

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, yeni bir teknoloji şirketi açacağını ve buradan gelir sağlayacağını açıkladı.

Zaman:

Tarih:

THY Açıkladı: Yeni Bir Teknoloji Şirketi Kuracak

Türkiye‘nin en büyük şirketlerinden biri olan ve ülkemizin en değerli markası haline gelen Türk Hava Yolları, covid-19 salgını sürecinde piyasa değerlerinde oldukça büyük bir kayıp yaşamış, fakat tüm bunlara rağmen işleri sürdürmeye çalışmıştı. 14,55 milyar TL piyasa değerine sahip olan Türk Hava Yolları, şimdi de %100 THY iştiraki olan yeni bir teknoloji şirketi açacağını duyurdu.

14,55 milyar TL’lik piyasa değerinin yanı sıra, 2019 yılındaki Brand Finance araştırmalarından çıkan sonuçlara göre 1,75 milyar dolarlık bir marka değerine sahip olan Türk Hava Yolları, bu sayede aynı zamanda Türkiye’nin en değerli markası olmuştu. Ülkemiz için oldukça değerli bir şirket olan Türk Havayolları, bu yıl da marka değerini oldukça arttırmayı başarmış ve 1,97 milyar dolarlık marka değerine ulaşmıştı. 2020 yılında %13’lük bir marka değeri kazanan THY, Türkiye’nin en değerli markası olarak yerini korumaya devam ediyor.

Bununla birlikte artık THY’nin bünyesinde buluna yeni bir teknoloji şirketi de göreceğiz. Her geçen gün değerlerine değer katan ve yükselişini her geçen gün sürdüren Türk Hava Yolları, yeni yaptığı açıklamalar ile Türk Havacılık ekosistemine daha fazla katkı sunabilmek için yüzde 100 Türk Hava Yolları iştiraki olan yeni bir teknoloji şirketi kurulacağının haberini verdi. Kamuyu Aydınlatma Platformuna(KAP) yapılan açıklamalarda bu teknolojinin gelir getiren bir iş modeline dönüştürüleceği söylendi.

Benzer içerik:  Wall Street'in En Çok Kazanan CEO'su Elon Musk Oldu
THY Açıkladı: Yeni Bir Teknoloji Şirketi Kuracak Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, yeni bir teknoloji şirketi açacağını ve buradan gelir sağlayacağını açıkladı.

Yönetim Kurulumuzca Ortaklığımızın mevcut Bilgi Teknolojileri uygulamalarının gelir getiren bir iş kolu olarak konumlandırılması ve var olan Bilgi Teknolojileri insan kaynağının daha etkin değerlendirilerek Türk Havacılık ekosistemine daha fazla katkı sunulması amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan yeni bir Teknoloji şirketinin kurulmasına karar verilmiştir.” açıklamalarıyla dikkat çeken Türk Hava Yolları, yeni şirket konusunda insanları oldukça meraklandırdı. İlerleyen günlerde konu hakkındaki tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız. Kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir