Connect with us


Dünya'dan Haberler

Tesla’ya Dişli Bir Rakip Geliyor: 1 Dakikalık Şarj ile 32 KM Menzilli Lucid Air

Elektrikli otomobil devi Tesla’ya rakip olacağı düşünülen Lucid Air, oldukça iddialı bir şekilde 1 dakikalık şarj ile 32 KM menziliyle karşımıza çıkabilir.

Zaman:

Tarih:

Lucid Air, 1 Dakikalık Şarj ile 32 KM Menzile Sahip Olacak

2007 kuruluşlu ABD merkezli elektrikli otomotiv Lucid Motors, son zamanlarda Tesla‘ya rakip olabilecek bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Binlerce kişi tarafından Tesla’nın karşısına geçebilecek en büyük rakiplerden biri olarak görülen Lucid Motors, çok yakında oldukça iddialı bir otomobil modeli olan Lucid Air ile karşımıza çıkacak.

Elektrikli otomobil piyasasına yeni yeni giriş yapan ve oldukça iddialı bir şirket olan Lucid Motors, 2016 yılında tanıttığu Lucid Air modeli otomobili ile çok yakında karşımıza çıkacak. Hem de batarya konusunda hiçbir firmanın emin olmadığı kadar büyük bir iddia ile. Lucid Motors, açıklamalara göre çok yakında 1 dakikalık şarj ile 32 KM menzile sahip olabilen Lucid Air’i karşımıza çıkaracak.

Daha önce hiçbir otomobilde olmayan özelliklerde bir şarj sistemine sahip olacak olan Lucid Air, 1 dakikalık şarjıyla 32 KM yol gidebilecek. Bu da otomobilin, Tesla’nın Model-S’ine büyük bir rakip olabileceği anlamına geliyor. Çok yakında asfalta inecek olan Lucid Air modeli otomobiller, şarj konusunda oldukça büyük bir iddia ile piyasaya giriyor. Lucid Motors, Lucid Air için “Sektör tarihinin en hızlı şarj edilebilen elektrikli otomobili” açıklamalarında bulunuyor.

Benzer içerik:  Cybertruck Tanıtımı Pahalıya Patladı! Tesla Hisseleri Düştü
Tesla'ya Dişli Bir Rakip Geliyor: 1 Dakikalık Şarj ile 32 KM Menzilli Lucid Air Elektrikli otomobil devi Tesla'ya rakip olacağı düşünülen Lucid Air, oldukça iddialı bir şekilde 1 dakikalık şarj ile 32 KM menziliyle karşımıza çıkabilir.

300 kW‘den daha fazla ve 900V güce sahip olan istasyonlarda 1 dakikalık şarj ile 32 KM‘lik menzile sahip olacağı söylenen Lucid Air, Tesla’nın otomobillerine bu şarj teknolojisiyle oldukça iyi bir rakip olabilir. Şuanlık Tesla’nın Lucid Motors’u geride bırakacağı söylense de, ilerleyen zamanlarda durum değişebilir. Bakalım elektrikli otomobil piyasası ilerleyen zamanlarda nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir