Tesla’ya “Dayanıksız Boya” Sebebiyle Dava Açıldı

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketlerinden biri olan Tesla'ya, Model 3'ün dayanıksız boyası sebebiyle dava açıldı.
 Tesla’ya “Dayanıksız Boya” Sebebiyle Dava Açıldı

Dünyanın en büyük otomobil şirketleri arasında bulunan Tesla, araç boyalarının dayanıksız olması sebebiyle yeni bir davayla karşı karşıya kaldı. Yolların iyi olmadığı bölgelerde Tesla Model 3 otomobil kullanan kişiler, otomobillerinin boyasının bozulduğunu ve aşıldığını fark etti.

Ardından Tesla‘ya bu sorunlarını ileten kullanıcılar, Tesla’dan olumlu bir cevap alamadı. Bu sorunun garanti kapsamına girmediğini belirten Tesla müşteri hizmetleri, müşterilerini oldukça kızdırdı. Tesla müşterileri, Tesla’dan yardım alamayınca dava açma kararı verdi.

Son zamanlarda bir çok dava ile karşı karşıya kalan Tesla’nın başı bu sefer de Model 3’ün boyasının aşılması sebebiyle derde girdi. Tesla’nın tüm hava koşullarına karşı ücretsiz koruma kiti sağlamasına rağmen araçlarında aşınma olan kişiler, Tesla’ya tazminat davası açtı. Tesla’nın bu koruma kiti, Tesla araçlarının en uygun olmayan yollarda bile gidebilmesini ve korunmasını sağlıyor. Yani Tesla’nın garanti kapsamında değil dediği aşınma sorunları, Tesla müşterilerine ücretsiz olarak veriliyor.

İlgili İçerik  SpaceX, Uzaydan İnternet Projesi İçin 60 Uydu Daha Yolladı
Tesla'ya "Dayanıksız Boya" Sebebiyle Dava Açıldı

Tabii ki bu durum Tesla müşterileri için oldukça üzücü bir hal aldı. Tesla kullanıcıları, Tesla’yı aradıklarında bu sorunun garanti kapsamı içerisinde olmadığını ve başka bir tamirciye gittiklerinde bu sorunun 4.700 dolara mal olacağını öğrendiklerini belirtti. Bunun üzerine Tesla’ya dava açmaya karar veren müşteriler, bu sorunun çözümü dışında başka şeyler de istedi.

Tüm Tesla müşterilerinin boya sorununun çözülmesi gerektiğini belirten kullanıcılar, sorunun çözülmesi dışında tüm müşterilere 500 dolar ödeme yapılması gerektiğini belirtti. Mahkeme tarafında herhangi bir sonuç çıkmadı fakat ilerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve Instagram adresimiz “@kitlegram“dan takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın