Connect with us


Otomobil Haberleri

Tesla, 2020 Yılı Bitmeden Tam Otonom Sürüş Özelliğine Sahip Olacak

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, 2020 yılı bitmeden uzun zamandır beklenen tam otonom sürüş özelliğini yayınlayacak.

Zaman:

Tarih:

Tesla, 2020 Yılı Bitmeden Tam Otonom Sürüş Özelliğine Sahip Olacak Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, 2020 yılı bitmeden uzun zamandır beklenen tam otonom sürüş özelliğini yayınlayacak.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, son yıllarda otomobil şirketleri arasında zirveye emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Elektrikli otomobillerini tüm dünya çapında pazarlamayı başaran ve adeta tarihin ilerisinde bir proje olarak karşımıza çıkan Tesla’nın elektrikli otomobilleri, günümüze göre oldukça gelişmiş otomatik sürüşe ve bataryalara sahip.

Elektrikli otomobillerin de benzinli ve diğer yakıtlı otomobiller kadar performans verebileceğini kanıtlayan Tesla, dünya çapında elektrikli otomobillerin popülerleşmesini sağlayan en büyük şirketlerden biri olmuştu. Ürettiği otomobillerin yalnızca elektrikli olmasıyla konuşulmayan Tesla, otomobillerinin teknolojisiyle ve otomatik sürüş özellikleriyle de devrim niteliğinde değişiklikler yaptı.

Otomobillerin adeta şoförsüz yolculuk yapmasını sağlayan Tesla, şimdi de bu teknolojiyi bir nokta daha ileriye taşıyor. 2018 yılında verdiği tam otonom sürüş sözünü nihayet tutan Tesla, 2020 yılı bitmeden otomobillerin tam otonom sürüş özelliğine kavuşacağını söyledi. Yani artık Tesla’nın otomobilleri, sürücüye hiçbir şekilde gerek kalmadan yolculuk yapabilecek. Tabii ki ülkelerdeki kurallar gereği bunlarda değişiklik yapılabilecek olsa da, araçların içerisinde bazı bölgelerde kullanılamasa da tam otonom sürüş desteğinin bulunacağını belirtelim.

Tesla, 2020 Yılı Bitmeden Tam Otonom Sürüş Özelliğine Sahip Olacak Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, 2020 yılı bitmeden uzun zamandır beklenen tam otonom sürüş özelliğini yayınlayacak.

Tesla’nın 8.000 dolar karşılığında ek özellik olarak sattığı tam otonom sürüş, aslında bugüne dek satılsa da tam otonom sürüş çipi bulunmuyordu. Fakat 2020 yılı bitmeden, tam otonom sürüşe sahip olan Tesla sahipleri, bu çipe kavuşacaklar. Tam otonom sürüşün Tesla otomobillerde kullanılabilmesini sağlayacak olan çiplerin birkaç hafta içerisinde çıkacağını resmi olarak Twitter hesabından duyuran Elon Musk, böylelikle merakla beklenen o müjdeyi vermiş oldu.

Benzer içerik:  Spacex 60 Yeni Starlink Uydusunu Uzaya Gönderdi: Toplam Uydu 800'ü Geçti

Tam otonom sürüş ile birlikte Tesla sahipleri, belirledikleri noktalara hiçbir müdahalede bulunmadan otomobilleri tarafından götürülecek. Tesla otomobiller, belirlenen noktalar arasında rahatlıkla yolculuk yapabilecek, ışıklarda durup kalkacak, fren, gaz gibi pedallar kullanmayı gerektirmeyecek, bununla birlikte gideceğiniz her yolu kendisi seçebilecek. 2020 yılı bitmeden sınırlı beta olarak yayınlanacak olan tam otonom sürüş, ilerleyen dönemlerde de herkes tarafından kullanılabilir hale getirilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir