Connect with us


Otomobil Haberleri

Tesla, Otomobillerinin Kalkış Süresini 2 Bin Dolara Kısaltıyor

Elektrikli otomobil devi Tesla, elektrikli otomobil modeli Tesla Model Y’nin kalkış süresini 2.000 dolarlık bir ödeme karşılığında otomobile yüklenecek güncelleme ile kısaltıyor.

Zaman:

Tarih:

Tesla, Otomobillerin Kalkış Süresini 2.000 Dolara Kısaltıyor

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, son yıllarda elektrikli otomobil pazarında ürettiği otomobiller sayesinde çok iyi bir büyüme yaşadı. Ürettiği otomobillerin tasarımı ve özellikleriyle elektrikli otomobil pazarının adeta lideri haline gelen Tesla, otomobillerini adeta bir akıllı telefon modeli gibi sürekli olarak yeni güncellemeler ile geliştiriyor.

Elektrikli Tesla otomobillerinin sahip olduğu teknoloji sayesinde bu otomobil modelleri rahatlıkla geliştirilebiliyor ve kullanıcılar pek çok yeni özelliğe kavuşuyor. Elektrikli otomobil alanında çok iyi bir yükseliş yaşayan Tesla, aynı zamanda oto pilot ve araç içi bilgisayar sistemiyle de büyük dikkat çekiyor. Araç içerisinde bulunan araç bilgisayarı üzerinden belirli aralıklarla aracınıza yeni güncellemeler indiriliyor.

İşte Tesla, oldukça sevilen modellerinden olan Tesla Model Y için oldukça dikkat çeken yeni bir güncelleme yayınladı. Tesla’nın elektrikli kompakt SUV modeli Tesla Model Y, ücretli olarak sunulan yeni güncelleme sayesinde daha hızlı bir kalkış hızına sahip olabilecek. Adeta akıllı telefona güncelleme yükler gibi yüklenebilecek olan yeni güncelleme ile Tesla Model Y otomobillerin kalkış hızları, 4.8 saniyeden 4.3 saniyeye indiriliyor.

2.000 Dolarlık Güncelleme ile Tesla Model Y Hızlanıyor

Tesla, Otomobillerinin Kalkış Süresini 2 Bin Dolara Kısaltıyor Elektrikli otomobil devi Tesla, elektrikli otomobil modeli Tesla Model Y'nin kalkış süresini 2.000 dolarlık bir ödeme karşılığında otomobile yüklenecek güncelleme ile kısaltıyor.

2.000 dolarlık fiyat etiketi ile tüm Tesla Model Y kullanıcıları için sunulan yeni güncelleme, araçların 0-60mph süresini 4.8 saniyeden 4.3 saniyeye indiriyor. Tesla Model Y kullanıcılarının, 0.5 saniyelik bu hız güncellemesi almak için 2.000 dolar, yani 15 bin TL‘yi aşkın bir ücret ödeyecek. Otomobilin 0-100km/saat hızını 0.5 saniye kısaltan bu güncelleme, araç içi bilgisayar üzerinden otomatik kurulacak.

Benzer içerik:  Coronavirüs Sebebiyle Çin'deki Otomobil Satışları Çakıldı

Akıllı telefonunuzu günceller gibi aldığınız bu hız güncellemesi, aslında otomobilin gücünden yararlanılarak geliştirildi. Yani aslında bu güncellemeyi direkt olarak otomobilin bilgisayar sisteminde değişiklik yaparak uygulamak da mümkün. Fakat Tesla, bazı kişilerin bunu denemesi ve 2.000 dolarlık güncellemeyi ücretsiz bir şekilde halletmeye çalışması üzerine önlemler aldı. Yazılım çalışmasını optimize ederek otomobilin kalkış hızını kısaltan yeni güncelleme, Tesla’nın aldığı önlem sebebiyle yalnızca 2.000 dolar karşılığında otomobillere yükleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir