Connect with us


Otomobil Haberleri

Tesla, Dünyanın En Hızlı 0/100km’sine Sahip Model S Plaid’i Duyurdu: Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketlerinden biri olan Tesla, dünyanın en hızlı kalkış yapan yeni otomobil modeli Tesla Model S Plaid’i tanıttı. İşte tüm özellikleri ve fiyatı…

Zaman:

Tarih:

Tesla, Jet Hızında Kalkış Yapan Model S Plaid'i Duyurdu

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan ve son yıllarda devasa bir değer kazanan Tesla, dün düzenlenen batarya günü etkinliğinde muhteşem haberler ile karşımıza çıktı. Elektrikli otomobil pazarının en iyilerinden biri olan Tesla’nın kurucusu Elon Musk, dün gerçekleştirdiği Batarya Günü adlı etkinlikte yeni bataryalarından, ve dünyanın en hızlı kalkışına sahip otomobilinden bahsetti.

Evet, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni model otomobiliyle dünyanın en hızlı kalkışına sahip. 0’dan 100km/saat hıza yalnızca 2 saniyenin altında bir süre içerisinde çıkmayı başaran yeni Tesla Model S Plaid, dün gerçekleşen etkinlikte büyük dikkat çekti. Haberimizde aktardığımız gibi dün gerçekleşen etkinlikte 3 yıl içerisinde 25.000 dolar gibi oldukça uygun fiyatlarda elektrikli otomobil üreteceklerini duyuran Elon Musk, bununla birlikte Tesla Model S Plaid‘i de tanıttı.

Maksimum 320km/saat hıza sahip olan Tesla Model S Plaid, hem Tesla’nın, hem de dünyanın en hızlı kalkış yapan otomobili olacak. Kalkışını fazlasıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen Tesla Model S Plaid, 0’dan 100’e 2 saniyenin altında bir sürede çıkış yapabilecek. Açıklamalara göre tek şarj ile 830km menzile sahip olacak olan yeni otomobil modeli Tesla Model S Plaid, 1.100 beygirlik canavar gücüyle karşımıza çıkacak.

1.100 Beygir, 0-100km/s 2 Saniye | Tesla Model S Plaid

Tesla, Dünyanın En Hızlı 0/100km'sine Sahip Model S Plaid'i Duyurdu: Fiyatı ve Özellikleri Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketlerinden biri olan Tesla, dünyanın en hızlı kalkış yapan yeni otomobil modeli Tesla Model S Plaid'i tanıttı. İşte tüm özellikleri ve fiyatı...

Tesla Model S Plaid’in 2021 sonlarına doğru satışa sunulacağı belirtilirken, otomobilin devrim niteliğindeki özelliği de fazlasıyla şaşırttı. Geçtiğimiz yıllarda elektrikli otomobillerin asla benzinli otomobiller kadar güçlü olamayacağı birçok kişi tarafından düşünülürken, Tesla’nın kaydettiği gelişmeler sayesinde elektrikli otomobil pazarında devasa bir gelişme yaşandı.

Benzer içerik:  Google, Looker'ı 2.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Hem Tesla’nın, hem de Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi kalkış hızına sahip olacak olan otomobili Tesla Model S Plaid, aynı zamanda bunu elektrik motoruyla yapmasıyla da dikkat çekiyor. 400 metre yolu 9 saniyenin altında bir sürede tamamlayan Tesla Model S Plaid, aynı zamanda 0’dan 100’e yalnızca 2 saniyenin altında bir sürede ulaşabiliyor. 1.100 beygirin üstünde bir “canavar” gücüne sahip olan otomobil, dört teker çekişli üçlü motorla karşımıza çıkıyor. Şuanda Tesla’nın resmi web sitesinde yayınlanan otomobilin fiyat etiketi de belli oldu.

Tesla Model S Plaid Fiyatı

Tesla, Dünyanın En Hızlı 0/100km'sine Sahip Model S Plaid'i Duyurdu: Fiyatı ve Özellikleri Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketlerinden biri olan Tesla, dünyanın en hızlı kalkış yapan yeni otomobil modeli Tesla Model S Plaid'i tanıttı. İşte tüm özellikleri ve fiyatı...

Sizlerin de tahmin edebileceği gibi Tesla’nın canavar özelliklere sahip olan yeni otomobil modeli Tesla Model S Plaid, bizler için çok yüksek bir fiyat etiketine sahip. 139.990 dolarlık başlangıç fiyatına sahip olan yeni otomobil modeli, Türk Lirasına çevirdiğimizde yaklaşık 1 Milyon 78 Bin 215 TL + vergiler olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir