Connect with us


Dünya'dan Haberler

Tesla İş İlanı Verdi: Video Oyunları Geliştirecek

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla, otomobillerinde oynanacak video oyunları geliştirmek için iş ilanı verdi.

Zaman:

Tarih:

Tesla İş İlanı Verdi: Video Oyunları Geliştirecek

Dünyanın en zengin kişilerinden olan ve son zamanlarda oldukça konuşulan Elon Musk‘ın kurucusu olduğu Tesla, son yıllarda çok büyük bir başarı yakalıyor. Hisse değerlerinde hızlı bir yükseliş yaşayan Tesla, kurucusu Elon Musk’ın yeni fikirleriyle hızla gelişiyor. Elon Musk’ın şimdiki hedefi ise video oyunu dünyasında oldukça iyi işlere imza atabilmek.

Geçtiğimiz zamanlarda Tesla otomobillerinin içerisinde bulunan ekrandan oyun oynamak için özel platform geliştiren Tesla, bu ekran içerisinde Tesla kullanıcılarına çeşitli oyunlar sunuyordu. Tesla Arcade ismiyle duyurulan bu platform üzerinden ulaşabileceğiniz çeşitli oyunlar, herhangi bir oyun konsoluna bağlanmıyor. Tesla Arcade adlı oyun platformunda, direkt olarak Tesla otomobilinizi oyun konsolu olarak kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda kendisini bir video oyunu bağımlısı olarak tanımlayan Tesla kurucusu Elon Musk, bu sebeple oyun dünyasına karşı oldukça ilgili. Bir süredir Tesla’nın oyun platformu Tesla Arcade’i geliştiren Tesla, bu platforma çeşitli araba yarışları oyunu ekledi. Bu araba yarışı oyunlarını, Tesla otomobilinizin direksiyonu ile oynayabiliyorsunuz. Fakat Tesla, bu platformu daha da genişletmek ve otomobil sahiplerine daha iyi bir platform sunabilmek için oyun geliştiricilerini aradığını belirten iş ilanı sayfası yayınladı.

Benzer içerik:  135 TL'lik The Division, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Tesla İş İlanı Verdi: Video Oyunları Geliştirecek Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla, otomobillerinde oynanacak video oyunları geliştirmek için iş ilanı verdi.

Şuanda Austin, Texas’da video oyunu geliştiricileri için yayınlanan bu ilan, Tesla’nın otomobil içerisindeki video oyunlarına bundan sonra daha da fazla odaklanacağını ortaya koydu. Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk’ın da bir video oyunu hayranı olduğunu düşünürsek, çok yakında Tesla otomobillerinde oldukça iyi video oyunlarını görebiliriz. Dilerseniz Tesla Model 3 içerisinde video oyunlarının nasıl oynandığına hemen aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir