Tesla, İngilterede Elektrik Dağıtmak İçin Lisans Başvurusu Yaptı

 Tesla, İngilterede Elektrik Dağıtmak İçin Lisans Başvurusu Yaptı

Elon Musk‘ın kurucusu olduğu otomobil şirketi Tesla şirketi, İngiltere‘de elektrik sağlayıcısı olabilmek adına “elektrik sağlayıcı lisansı” başvurusunda bulundu.


İlginizi Çekebilir: Tesla, Elon Musk’ın Tweet’i Yüzünden 14 Milyar Dolar Kaybetti

Ünlü milyarder Elon Musk’ın kurucusu olduğu dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketlerinden biri olan Tesla, bir çok alanda büyümeye devam ediyor. Dün şirket kurucusu Elon Musk’ın attığı bir tweet sebebiyle %10 küçülme yaşayarak piyasa değeri 14 milyar dolar eriyen şirket, pek çok alana yatırım yaparak piyasa lideri olma yolunda ilerliyor.

Elektrikli otomobilleri ile bilinen dev şirket, ortaya çıkan başvurulara göre başka alanlara yönelik yatırımlar yapmayı düşünüyor. Tesla’dan yapılan bu başvuruya yönelik herhangi bir resmi açıklama bulunmasa da bir çok haber kaynağınca Tesla’nın bu hareketinin “Autobidder” platformunu büyütmeye yönelik olduğu belirtildi. Tesla’nın Autobidder adlı projesi hakkında detaylı bilgi için resmi internet adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Bir Hacker, Tesla Bilgisayarında Önemli Bir Güvenlik Açığı Buldu
Tesla Almanya'daki Fabrikasında Yıllık 500 Bin Araç Üretecek

Tesla, otomobilleri ile bilindiği kadar ürettiği piller ile oldukça dikkat çekiyordu. Ayrıca şirketin bünyesinde enerji projeleri de bulunuyordu. Uzmanlara göre Tesla, yapılan bu tür yatırımlar ile ilerleyen dönemlerde rahatlıkla bir çok ABD merkezli şirketi geride bırakarak zirveye yerleşebilir.

Konu ile ilgili Tesla’ya sorular yöneltilmiş olsa da bu sorular şuan için cevapsız bırakıldı. İlerleyen günlerde konu hakkındaki gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz.

Dilerseniz bizleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, veya Instagram hesabımız @kitlegram üzerinden güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın