Tesla, Dünyanın En Değerli Otomobil Şirketi Oldu

Elon Musk'ın dev şirketlerinden biri olan otomobil şirketi Tesla, Toyota'yı sollayarak dünyanın en değerli otomotiv şirketi olmayı başardı.
 Tesla, Dünyanın En Değerli Otomobil Şirketi Oldu

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk‘ın dev şirketlerinden biri olan Tesla şirketi, dünya devi otomobil şirketlerini sollayarak dünyanın en değerli otomotiv şirketi olmayı başardı. Gün içerisinde hisse başına 1000 dolar değerlemeyi geride bırakan Tesla, 180 milyar dolarlık Toyota’yı geçerek 190 milyar dolar değerlemeyle dünyanın en değerli otomobil üreticisi oldu.

Son zamanlarda ürettiği otomobiller ile tüm dünyadan ilgi çekmeyi başaran Tesla şirketi, bu dönemde değerini de katlamayı başardı. Gün içerisinde 190 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Tesla şirketi, anlık olarak 182,43 milyar dolarlık değeriyle hala dünyanın en değerli otomobil üreticisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte Tesla‘dan önceki dünyanın en değerli otomobil şirketi olan Toyota, gün içerisinde 180 milyar dolara kadar yükseldikten sonra anlık olarak 172,93 milyar dolara kadar çekildi. Sabah saatlerinde yaşanan yükselişten sonra 2 şirket de %5’e yakın bir düşüş yaşadı. Fakat Tesla, yerini tekrar Toyota’ya kaptırmadı ve birinciliğini korudu.

İlgili İçerik  Facebook'un Yapay Zeka Yöneticisi Elon Musk'a Ateş Püskürdü

Musk, Tesla Şirketini Toyota’dan Almıştı

Tesla, Dünyanın En Değerli Otomobil Şirketi Oldu

182 milyar dolarlık, yani yaklaşık 1 trilyon 245 milyar TL‘lik Tesla, Elon Musk sayesinde bu derece bir yükseliş yaşadı. Tesla şirketi, şuanda 2. sıraya geçmiş olan Toyota’dan 10 yıl önce satın alındı. 10 yıl önce Toyota’dan Tesla’yı satın alan Elon Musk, yıllar içerisinde şirketin değerine değer kattı.

Son tanıttığı Cybertruck otomobiliyle ve diğer ürünleriyle oldukça büyük bir ilgi çekmeyi başaran Tesla’nın en beğenilen ve dünya genelinde en çok satan modeli de Tesla Model 3 oldu. Elektrikli otomobillerini dünya genelinde çok iyi bir şekilde pazarlamayı başaran Tesla şirketi, yıllar içerisinde dünyanın en büyük otomobil şirketi konumuna geldi. 10 sene önce sadece Toyota alt markası olan Tesla, şimdi Toyotayı da geride bıraktı…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın