Tesla, Çin’de İlk Model 3 Araçları Üretti ve Teslim Etti

 Tesla, Çin’de İlk Model 3 Araçları Üretti ve Teslim Etti

Tesla Çin pazarına sonunda giriş yaptı. Tesla şirketi, Çin’de kurduğu Gigafactory ile “Made in China” 15 adet Tesla Model 3 üretti. Araçlar, ön sipariş veren fabrika çalışanlarına teslim edildi. Yaklaşık 336.000 yuan’dan alıcı bulan Model 3 araçlar böylelikle Çin piyasasına iyi bir giriş yaptı.

[ilgiliMakale icerik_id=”2756″]

Geçtiğimiz günlerde Çin’deki ilk Gigafactory’i kurmak için Çinli bankalardan 1.4 milyar dolar kredi çeken Tesla şirketi, bugün Çin’deki fabrikasında ürettiği ilk 15 aracı teslim etti. Ön sipariş veren fabrika çalışanlarına 15 adet Tesla Model 3 araç verildi. Model 3 üretimi yapılması için açılan fabrikada haftada 1.000’den fazla araç üretilebiliyor. Önümüzdeki yıllarda ise bu sayının 3 kat daha artması bekleniyor.

Çin’de, Yılda 150.000 Tesla Model 3 Üretilecek

Çin'de, Yılda 150.000 Tesla Model 3 Üretilecek
Çin’de, Yılda 150.000 Tesla Model 3 Üretilecek

Haftada 3 bin adete kadar Tesla Model 3 üretimi yapılabileceğini söyleyen yetkililer, Şangay’da bulunan Gigafactory 3’de yılda 150.000’den fazla araç üretebilecek. ABD dışında 2 ülkede fabrikası bulunan Tesla Gigafactory’ler toplamda ABD dahil 3 ülkede bulunuyor. Geçenlerde ortaya çıkan söylentilerde ise Tesla’nın Almanyada da Gigafactory kuracağı söylenmişti. Belki de 4. Gigafactory de Almanyada kurulabilir.

İlgili İçerik  İtalya, Corona Virüsünde Çin'i Geride Bıraktı

Ürettiği ilk 15 Model 3 araç için tören yapan Tesla şirketi, ilk araçları fabrikada çalışan 15 kişiye teslim etti. Bir çok uzman, Tesla’nın Çin’deki faaliyetlerinin Tesla hisselerini yükselteceğini açıkladı. Elon Musk’ın Kurucusu olduğu 2003 kuruluşlu Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket, kurulduğu yıldan beri büyük başarılar elde etti ve elektrikli otomobil piyasasında lider konuma yükselmeyi başardı.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın