Tesla, Çin Bankalarından 1.4 Milyar Dolarlık Kredi Çekti

 Tesla, Çin Bankalarından 1.4 Milyar Dolarlık Kredi Çekti

Ünlü girişimci Elon Musk‘ın kurucusu olduğu ve Elektrikli Otomobil üretimi sağlayan Tesla Şirketi, Çin’in Şanghay şehrinde kuracağı yeni Gigafactory için bir çok Çinli bankadan toplamda 1.4 milyar dolarlık kredi çekti. 5 yıla kadar yayılacak olan bu krediler Tesla şirketi tarafından Gigafactory’i kurmak ve Çin’deki işlerini büyütmek amacıyla kullanılacak.

Tesla, Ocak 2019’dan beri Çin’de araçlar üretmekteydi fakat bu tesis pek verimli değildi. Şimdi ise Çin’den alınan ön siparişlere göre bu fabrikalar genişletilecek. Tesla, bir Gigafactory de Çin’e kuracak ve burada da kapsamlı bir üretim yapacak.

[ilgiliMakale icerik_id=”2451″]

Her geçen gün hedeflerini bir adım ileriye taşıyan Tesla şirketi, geçtiğimiz günlerde de Almanya’da açacağı fabrika ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Tesla şirketinin daha seri araç üretimi yapabilmek için 4. büyük Gigafactory’i Almanyaya kuracağı söylenmişti. Almanya’da yılda 500.000 araç üretmeyi planlayan Tesla şirketinin Çin’de elde edeceği başarı oldukça çok merak ediliyor.

İlgili İçerik  Elon Musk: F-35'lerin İHA Karşısında Hiç Şansı Yok

Tesla Model 3 Satışlarında Büyük Artış

Tesla Model 3 Satışlarında Büyük Artış

Son zamanlarda Çin piyasasına da giriş yapan Tesla, özellikle Tesla Model 3 satışlarından büyük bir başarı elde etmeyi başardı. Şirketin en çok üretilen ve en çok satılan modeli olan Tesla Model 3, şirkete büyük bir gelir sağladı. Çin’de ve Almanyada açılması beklenen fabrikalarda ise büyük oranda Tesla Model 3 ve batarya gibi parçaların üretimi sağlanacak. Bir çok ülkede satış rekorları kıran elektrikli otomobil Tesla Model 3, Tesla takipçileri tarafından en sevilen ve en çok kullanılan araçlardan biri olmayı da başardı. Ayrıca şirketin yeni çıkacak olan aracı Cybertruck’ın üretimi de bu Gigafactory’lerde yapılacak.

[ilgiliMakale icerik_id=”1611″]

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın