Tesla, Araçlarının Uyarısız Hızlandığı İddialarını Reddetti

 Tesla, Araçlarının Uyarısız Hızlandığı İddialarını Reddetti

Geçtiğimiz günlerde bir çok kullanıcının Tesla otomobillerin aniden hızlandığını iddia etmesiyle birlikte soruşturma başlatılabileceği haberleri yankılanmıştı. Tesla tüm bu iddiaları yalanlarken, araçların sürücünün tüm hareketlerini analiz ettiğini ve bu nedenle anormal bir davranışta sürücüyü uyardığını iletti.


Kullanıcının “araçlar aniden hızlanıyor” şeklinde suçlamaları ile karşılaşan Tesla şirketinin başı bir süredir dertte. Çünkü son bir kaç yıldır yaşanan kazalarda bir çok sürücü araçlarının kendi kendine hızlandığını iddia ediyor ve şirketi suçluyor. Şirket ise tüm bu iddaların asılsız olduğunu, tesla araçlarda böyle bir sorunun yaşanamayacağını bildiriyor. Tesla yetkilileri, otomobillerinin sadece ilgili pedal ile hızlanabildiğini söylüyor. Ayrıca otomobilin, sürücünün tüm hareketlerini analiz ederek kaydettiğini ve herhangi bir değişik harekette sürücüyü uyardığını bildiriyor.

İlginizi Çekebilir: Tesla Aracı Otopilottayken Polis Aracına Çarptı

Aniden Hızlanan Tesla Aracı Spor Salonuna Girdi(!)

Tüm bu iddialardan sonra bir çok kullanıcı 2016 yılında yaşanan bu kazaya atıfta bulunarak aracın aniden hızlandığını, bunun bir çok kez yaşandığını söyledi. 2016 yılında yaşanan bu olayda da sürücü, aracın kendi kendine aniden hızlandığını iddia etmişti. Fakat Tesla yetkilileri gaz pedalına basıldığını ve aracın kendi kendine hızlanmadığını belirtmişti. Araç sahibi ise Tesla’nın bu açıklamasından sonra şunları söyledi;

İlgili İçerik  F-150 vs Cybertruck! Halat Çekme Yarışı ile Ortam Kızışıyor

“Tesla’nın bunu ele alma şekli ve benimle konuşmaya isteksizliklerinden dolayı hayret ve çılgınca hayal kırıklığına uğradım. Tabii ki, hemen sürücüyü suçladılar ve çevrimiçi bilgisayarlarının gaza bastığımı söylediğini iddia ettiler. ”

Tesla ise tüm bu söylemlere rağmen aracı kontrol ettiklerini ve gaz pedalına basıldığını doğruladığını bildirmişti.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın