Connect with us


Otomobil Haberleri

Tesla, Çin’deki 30.000 Otomobili Bir Takım Sorun Sebebiyle Geri Çağırdı

Dev otomobil üreticisi Tesla, otomobillerinde yaşanan birtakım sorunlar sebebiyle Çin’de 30.000 aracı geri çağırmak zorunda kaldı.

Zaman:

Tarih:

Tesla, Çin'deki 30.000 Otomobili Bir Takım Sorun Sebebiyle Geri Çağırdı Dev otomobil üreticisi Tesla, otomobillerinde yaşanan birtakım sorunlar sebebiyle Çin'de 30.000 aracı geri çağırmak zorunda kaldı.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla, üretim sırasında yaşanan sorunla sebebiyle hatalı olan 30.000 Model S ve Model X aracı geri çağırmak zorunda kaldı. Rekor sayıda aracı geri çağırmak zorunda kalan Tesla, bu otomobillerdeki sorunların çözülmesinin ardından sahiplerine tekrar teslim edecek.

Elektrikli otomobilleriyle tüm dünyada büyük bir başarı yakalayan Tesla, elektrikli otomobillerin de gücünü kanıtlayan ilk şirketlerden biri olmuştu. Otomobillerinde kullandığı pillerle oldukça iyi performans gösteren Tesla, iç teknolojisi ve modern tasarımı sayesinde dünya çapında ünlenmişti. Tesla’nın en çok ilgi gördüğü ülkelerden biri ise dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin olmuştu.

Çin’de üretim tesisleri bulunan Tesla, üretim sırasında oluşan hatalar sebebiyle Çin’de satışını yaptığı otomobilleri geri çağırdı. Açıklamalara göre Çin’deki ithal Tesla otomobillerin neredeyse tamamı ger çağırıldı. 17 Eylül 2013 ve 15 Ocak 2018 tarihlerinde üretilen Tesla Model S ve Model X otomobillerin süspansiyonlarında sorun olduğu, bu sorunun da kazaya sebebiyet verebileceği belirtildi. Bu sebeple 30.000’e yakın Tesla Model S ve Model X geri çağırıldı.

Benzer içerik:  Elon Musk, 1000 Km Menzilli Batarya Üretmek Çalıştıklarını Açıkladı
Tesla, Çin'deki 30.000 Otomobili Bir Takım Sorun Sebebiyle Geri Çağırdı Dev otomobil üreticisi Tesla, otomobillerinde yaşanan birtakım sorunlar sebebiyle Çin'de 30.000 aracı geri çağırmak zorunda kaldı.

29.193 aracın bu sorun kapsamına girdiği belirtilirken, bu otomobillerin tamamı geri çağırıldı. Aktarılan bilgilere göre geri çağırılan otomobillerin herhangi bir darbe aldığında, ön süspansiyonunun içerisinde çatlaklar meydana geldiği, ve otomobil kullanılmaya devam ettikçe bu çatlağın büyüdüğü belirtildi. Bu sorun sebebiyle aracın kontrolünün kaybedilmesinin ve kazaya sebep olmasının olası olduğu belirtildi.

Daha önce de bazı sorunlar sebebiyle yaklaşık 3 bin otomobili geri çağıran Tesla, bu tür sorunlar tespit ettiğinde direkt olarak tüm otomobilleri geri çağırarak kullanıcıların güvenliğini sağlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir