Christopher Nolan Filmi Tenet, Yeniden Ertelendi

Dünyaca ünlü film yönetmeni Christopher Nolan'ın merakla beklenen Gerilim/Aksiyon konulu yeni filmi Tenet'in vizyon tarihi, 2. kez ertelendi.
 Christopher Nolan Filmi Tenet, Yeniden Ertelendi

Inception, Interstellar, Memento gibi efsane başyapıtların ünlü yönetmeni Christopher Nolan‘ın yeni filmi Tenet, maalesef 2. kez erteleme kararı aldı. Corona virüsünün yayılması ve eğlence sektörünün durdurulması sebebiyle sinemalarda gösterime giremeyen Tenet, ilk olarak vizyon tarihini 17 Temmuz‘a ertelemişti.

ABD‘de salgının daha kötüye gitmesi ve önüne geçilememesi sonucunda haliyle sinemalar da açılamadı. Bu sebeple ünlü yönetmen Nolan’ın filmi için vizyon tarihi 17 Temmuz yerine 12 Ağustos 2020 tarihine bir kez daha ertelendi. Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen Tenet filmi, diğer filmlere bakıldığında oldukça erken bir vizyon tarihi seçmiş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi corona virüsü salgınının ilk günlerinde vizyona girecek olan pek çok film 1, veya 2 sene sonrasına ertelenmişti. Örneğin Hızlı ve Öfkeli filmi 2020 Nisan ayında vizyona girecekken, corona virüsünün patlak vermesiyle birlikte tam 1 yıl, yani 2021 Nisan ayına ertelenmişti. Aynı şekilde pek çok filmin çekimleri ve vizyon tarihleri oldukça uzun bir tarihe ertelenmişti. Tenet’e bakacak olursak bu konuda oldukça iyimser gibi görünüyor.

İlgili İçerik  Exatlon Challenge Yayınlandı: Sosyal Medyada İlk Tepkiler

Aktarılan haberlere göre Tenet’in erken bir vizyon tarihi seçmiş olması, 3. bir ertelemeye de sebep olabilir. Salgının gidişatına baktığımızda önümüzdeki 1-2 ay içerisinde filmin vizyona girmesi pek de mümkün görünmüyor. Fakat yine de filmin vizyon tarihine 12 Ağustos 2020 olarak karar verilmiş.

Salgına rağmen bazı sinemalar açılmış olsa da, bu sinemaların sayısı oldukça az. Bu da Tenet filminin beklediği başarıyı yakalayabilmesi için oldukça yetersiz. Diğer bir yandan sinemaların tümü açılsa bile insanlar salgın sürecinde sinemaya gitmeyi tercih etmeyebilir. Bu da tüm sinemalar açılsa da Tenet’i gişede başarısız yapabilir. Aslına bakacak olursak Tenet filmi, salgın sonrasında sinemalar için bir “test” niteliğinde olacak…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın