Connect with us


Sinema ve Televizyon

Tenet Filmi Rekordan Rekora Koşuyor: 307 Milyon Dolar Hasılat

Covid-19 salgınına rağmen sanki salgın yokmuş gibi sinemalara bomba gibi düşen Tenet filmi, tam 307 milyon dolarlık hasılatı geride bırakarak büyük bir rekor kırdı.

Zaman:

Tarih:

Tenet Filmi, 307 Milyon Dolarlık Hasılatı Geride Bıraktı

Geçtiğimiz yılın son aylarından itibaren ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilerken, ekonomide de büyük bir çöküş meydana geldi. Dünya çapında pek çok şirket salgının ilk zamanlarında kepenkleri indirmek zorunda kalırken, neredeyse tüm ülkelerde karantinalar uygulandı. Bu dönemde eğlence sektörüne de büyük bir darbe vuruldu ve sektör neredeyse durma noktasına geldi.

Birçok eğlence mekanı kapatılırken, bu mekanlarla birlikte sinemalar da kepenk indirmek zorunda kaldı. Hızla yayılan salgının önüne geçilebilmesi adına atılan pek çok adım arasında sinemaların kapatılması kararı da alındı. Dünyanın pek çok yerinde neredeyse tüm sinemalar bu süreçte kapatıldı. Geçtiğimiz zamanlarda yeniden açılmaya başlayan sinemalar, yeni filmlere de ev sahipliği yapmaya başladı.

Pek çok yapımcı bu süreçte izleyici alamamaktan çekindiği için filmlerini yayınlamazken, Christopher Nolan‘ın heyecanla bekleyen yeni filmi ilk vizyona giren filmlerden biri olmuştu. Film ertelenmeden bu süreçte vizyona girerken, filmin beklenen hasılatı yapamayacağı düşünülmüştü. Fakat hiç de öyle olmadı. Ünlü yapımcı, yönetmen ve senarist Christopher Nolan’ın yeni filmi olan Tenet, adeta koronavirüs salgını yokmuş gibi rekor bir hasılat elde ederek sinema tarihine geçti.

Benzer içerik:  Havayolu Şirketleri, Hiçbir Yere Gitmeyen Uçak Bileti Satmaya Başladı

307 Milyon Dolarlık Hasılat

Tenet Filmi Rekordan Rekora Koşuyor: 307 Milyon Dolar Hasılat Covid-19 salgınına rağmen sanki salgın yokmuş gibi sinemalara bomba gibi düşen Tenet filmi, tam 307 milyon dolarlık hasılatı geride bırakarak büyük bir rekor kırdı.

Salgında en büyük başarıyı yakalayan proje olan Tenet, salgın yokmuş gibi 307 milyon dolarlık devasa bir hasılat elde etti. Hala gösterimleri devam eden film, 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilmişti ve film hasılatı şimdiden büyük bir kazanç getirdi. Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın Tenet filmi böyle büyük bir başarı yakalarken, diğer büyük yapımlar büyük zarar tti.

Tenet filmi 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilip 307 milyon dolarlık hasılat elde ederken, Mulan filmi ise 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilip 66 milyon dolar gelir elde etti. Tenet ile aynı anda vizyona giren Mulan filmi, Disney için şimdilik büyük bir kayıp getirdi diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir