Connect with us


Film Haberleri

Tenet, Covid-19 Salgınına Rağmen Muhteşem Bir Açılış Yaptı

Merakla beklenen sinema filmi Tenet, covid-19 salgınına rağmen oldukça iyi bir açılış yaptı ve şimdiden hatırı sayılır bir hasılat elde etti.

Zaman:

Tarih:

Tenet, Covid-19 Salgınına Rağmen Muhteşem Bir Açılış Yaptı

2020 yılının en çok beklenen sinema filmlerinden biri olan Tenet, 26 Ağustos‘ta çıkış yaptı. Devam eden pandemiye rağmen dünyanın pek çok yerinde sinemalarda yayınlanan Tenet filmi, dünyanın en iyi yapımlarından olan Inception, Interstellar gibi filmlerin senaristi, yönetmeni ve yapımcılarından olan Christopher Nolan tarafından yönetildi. Senaristliği ve yönetmenliği Christopher Nolan tarafından yapılan Tenet filmi, bu yıl çıkacak olan en iyi yapımlardan biriydi ve milyonlarca kişi tarafından heyecanla bekleniyordu.

Pandeminin ilk aşamasının geçilmesinin ve eğlence sektörünün biraz daha hareketlenmesinin ardından sinemalar da yavaş yavaş açılmaya başladı. Ülkemizde de açılan sinemalarda yeni filmler gösterime girmeye başlarken, izleyiciler de yavaş yavaş sinemalara tekrardan gitmeye başladı. Pandemi sebebiyle sinemalar artık daha boş olsa da, Tenet filminin çıkışı bu tabloyu değiştirdi.

26 Ağustos tarihinde 40 ülkede gösterime giren Tenet filmi, ilk haftasının sonunda 53 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başardı. Üstelik bu film, sinema sektörü için oldukça önemli bir ülke olan ABD’de gösterime girmedi. ABD’de adeta bir felakete sebep olan covid-19 salgını sebebiyle sinemalar normale dönmedi ve bu sebeple Tenet filmi de ABD’de vizyona giremedi. Kısıtlı şartlarda, kısıtlı ülkelerde ve kısıtlı sayıda salonda gösterime girmesine rağmen 53 milyon dolarlık hasılat elde eden Tenet, Christopher Nolan’ın başarını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Tenet, Covid-19 Salgınına Rağmen Muhteşem Bir Açılış Yaptı Merakla beklenen sinema filmi Tenet, covid-19 salgınına rağmen oldukça iyi bir açılış yaptı ve şimdiden hatırı sayılır bir hasılat elde etti.

Özelikle Inception ve Yıldızlararası(Interstellar) adlı filmleriyle yüz milyonlarca dolarlık hasılat elde etmeyi başaran dünyaca ünlü yapımcı, yönetmen, senarist Christopher Nolan, pandemiye rağmen yakaladığı bu başarıyla sinema sektörüne yine adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Çok büyük bir risk alınarak, çok kısıtlı sayıda sinema salonunda, yalnızca 40 ülkede pandeminin ortasında vizyona giren Tenet filmi, yaklaşık 215 milyon dolarlık bütçe ile çekilmişti. 215 milyon dolarlık yatırımı tehlikeye atabilecek bir karar alınmış olsa da, ilk haftasının sonunda Tenet filmi 53 milyon dolarlık gişe başarısıyla sinema tarihinde bir rekor daha yazdı.

Benzer içerik:  Bu Netflix Testini Kaç Puanla Tamamlayabilirsin? Testi Çöz ve Netflix Bilgini Ölç

Warner Bros Pictures’ın başkanı ve aynı zamanda eski yönetmen ve senarist olan Toby Emmerich, oldukça iyi bir açılış yapan Tenet filmi için yaptığı açıklamalarda “Muhteşem bir açılışla vizyona giriş yaptık, bundan daha mutlu olamazdık. Christopher Nolan, her zaman olduğu gibi yine büyük ekranda izlenmesi gereken müthiş bir sinema filmine imza attı.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca yukarıda da söylediğimiz gibi ABD’de vizyona giremeyen film Türkiye dahil 40 ülkede sınırlı sayıda sinemada gösterime girerek 53 milyon dolar gişe elde ederkeni bu gişenin önümüzdeki haftalarda daha da katlanması bekleniyor. Tenet filmi, önümüzdeki hafta itibarıyla hem Rusya’da, hem Çin’de vizyona girecek. Bu da filmin hasılatını çok yüksek rakamlara taşıyabilir.

Tenet Fragman

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir