Connect with us


Dünya'dan Haberler

Tenet Covid-19 Dinlemiyor: 207 Milyon Dolar Gişe

2020 yılının en çok beklenen filmlerinden olan Tenet, adeta covid-19 salgını yokmuş gibi bir gişe başarısına imza attı ve 207 milyon dolar gelir elde etti.

Zaman:

Tarih:

Tenet Covid-19 Dinlemiyor: 207 Milyon Dolar Gişe

Sinema dünyasının en önemli isimlerinden olan Christopher Nolan‘ı aranızda tanımayan yoktur herhalde. Christopher Nolan, neredeyse yaptığı tüm filmler ile sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir yönetmen, senarist ve yapımcı olarak tüm dünyaya büyük bir ün saldı. Filmleriyle bugüne dek dünyanın en çok hasılat yapan yönetmenlerinden biri olan Christopher Nolan’ın yapımlarına herkes 1 kere denk gelmiştir diye düşünüyoruz.

Benim için Yıldızlararası ve Memento filmleriyle sinema sektörünün en önemli kişilerinden olan, ayrıca Prestij, Dunkirk, Inception, Kara Şövalye gibi filmleriyle de büyük hayran kitlesine sahip olan ünlü yapımcı, yönetmen ve senarist Nolan, yeni filmiyle de fazlasıyla büyük bir başarıya imza attı. Birçok yapımcı covid-19 döneminde filmini vizyona sürmekten ve gişede çakılmaktan korkarken, Tenet filmi geçtiğimiz zamanlarda vizyona giren ilk filmlerden olmuştu.

Özellikle Christopher Nolan filmi olması sebebiyle de 2020 yılının en çok beklenen filmlerinden olan Tenet, covid-19 salgını yokmuş gibi bir gişe başarısına imza attı. Ortaya çıkan Box Office verilerine göre Tenet, dünya genelinde 10 günde 207 milyon dolarlık gişe elde etti. 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilen bu film, covid-19’a rağmen ilk 10 günde 7 milyon dolarlık kara geçmeyi ve yılın en çok gişe yapan filmlerinden biri olmayı başardı.

Tenet Covid-19 Dinlemiyor: 207 Milyon Dolar Gişe 2020 yılının en çok beklenen filmlerinden olan Tenet, adeta covid-19 salgını yokmuş gibi bir gişe başarısına imza attı ve 207 milyon dolar gelir elde etti.

Christopher Nolan’ın yeni filminden elbette iyi bir başarı bekleniyordu fakat, hem covid-19 salgını sebebiyle sinemaların kısıtlı olması, hem de insanların sinemaya gitmemesi sebebiyle filmin gişede çakılabileceği düşünülüyordu. Salgına rağmen filmi vizyona süren Nolan ise fazlasıyla doğru bir karar almış diyebiliriz. Sinemaları adeta tek başında ayakta tutan Tenet filmi, covid-19 sürecinde bile başarıdan başarıya koşuyor.

Benzer içerik:  Elon Musk, Mars'taki İlk Üssün Kurulacağı Yeri Açıkladı

Diğer bir yandan yılın en çok beklenen filmlerden biri de Walt Disney’in Mulan filmiydi. 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilen Mulan filmi, gişede Tenet kadar ilgi çekmedi. Tenet ile aynı bütçeye sahip olan ve aynı anda çıkış yapan Mulan filmi, 10 günün sonunda 37 milyon dolarlık gişede kaldı. Tenet, şimdiden Mulan filminden 163 milyon dolar fazla gişe elde etti. Bu süreçte Çin’deki insanların yurtiçi filmlerden sıkılması ve daha çok yurtdışı filmleriyle ilgilenerek Tenet’e yönelmesi de tabii ki Mulan’ın gişede böyle geride kalmasının sebeplerinden biri.

Diğer Haberler;

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir