Connect with us


Bilim & Sanat

Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!

Telekinezi, parapsikoloji bilim dalının incelediği, canlı veya cansız fiziksel nesnelerle zihinsel etkileşim kullanılarak hareket ettirme yeteneğidir.

Zaman:

Tarih:

Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak! Telekinezi, parapsikoloji bilim dalının incelediği, canlı veya cansız fiziksel nesnelerle zihinsel etkileşim kullanılarak hareket ettirme yeteneğidir.

Kısaca telekinezi, maddeler üstünde düşünce gücüyle etki yapabilme olarak tanımlanır.

Telekinezi nedir? Zihinle nesneleri hareket ettirmek mümkün mü?

Bilim kurgu filmlerinden sıkça rastladığımız telekinezi, parapsikoloji bilim dalının incelediği, canlı veya cansız fiziksel nesnelerle fiziksel olarak etkileşime girmeden onların üzerinde etki oluşturma, şeklini değiştirme, hareket ettirme yeteneğidir. Bu ruhsal yeteneğin var olduğuna dair net bir kanıt bulunmuyor. Ancak, bu kabiliyet için “kesinlikle yalan” diyen de yoktur. Birçok bilim insanı ve paranormal araştırmacının yaptığı deneylerin çoğu sonuçsuz kaldı ya da tam anlamıyla sonuca ulaşılamadı.

Telekinezi gerçek midir?

Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!
Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!

Bazı bilim insanlarına göre bütün insanlarda telekinezi yeteneği vardır. Ancak bu kabiliyeti herkesin kullanamayacağını söylerler. İster istemez bu gücü kullandığımız anlar vardır. Ünlü parapsikolog Rex Stanford, yapmış olduğu deneyler sonucunda günlük hayatta insanların telekinezi güçlerini kullandıkları kanıtlamıştır. En basit olarak zar atıldığında istenilen sayılar gelmesi, telekinezi gücünün kullanılmasının bir göstergesidir.

Amerikalı Stanford’un yaptığı çalışmalarda bu yeteneğin çalışmasına yardımcı olan bir etken bulunmuştur: Zihnin boşaltılması. Zar attığımızda istediğimiz sayıların gelmesi için zihnimizi tamamen boşaltmamız, konstrasyon sağlamamız ve istekli olmamız gerekir.

Telekinezi gücünü kullanabilen bir başka kişi ise Rusya’da yaşayan Nina Kulagina’dır. 1926 doğumlu Kulagina, bilim tarihine ismini yazdırmıştır. Üzerinde yapılan deneyler de nefes faktörünün dahi ortadan kaldırılması için kapalı kutular kullanılmıştır. Bu deneyler de, kapalı kutu içindeki eşyaları hareket ettirmek, bir insanın kalp atışını hızlandırıp yavaşlatmak, yumurtanın beyazı ile sarısını birbirinden ayırmak test edilmiştir.

Benzer içerik:  Elon Musk'tan Mars Yorumu: "İlk Etapta Cam Kubbelerde Yaşanacak"

Telekinezi nasıl yapılır?

Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!
Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!

Telekinezi yeteneği öğrenilebilen bir yetenektir. Bu beceri, güç istemeyen bir beceridir. Olay tamamen zihin, bilinç, beyin ve inanç ile gerçekleşiyor. Telekinezi üzerine araştırma yapan bilim insanlarına göre yeni biriyle tanışınca nasıl biri olduğunu anlamak, gelecekte yaşanacak olayları önceden hissetmek de telekinezinin sonucudur.

Bu yeteneği kullanabilmenin ilk ve en önemli maddesi telekineziye inanmaktadır. İkinci önemli madde mantıktır. Bazı durumların mantık dışı olduğunu söylenir ancak telekniezi aksine mantığa karşı durmaktır. Üçüncüsü ise amaçtır. Bu yeteneği kullanmanızın amacı insanlara zarar vermek, dikkat çekmek ya da para kazanmak olmamalıdır. Telekinezideki amaç, gerçeğe karşı meydan okuduğunun farkına varılmasıdır.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir