Connect with us


Dijital Haberler

Telegram Güncellendi: Görüntülü Konuşma Özelliği Getirildi

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte görüntülü konuşma özelliği de kullanıcılara sunuldu.

Zaman:

Tarih:

Telegram Güncellendi: Görüntülü Konuşma Özelliği Getirildi

Rusya merkezli dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram, 7. yıla özel bir güncelleme yayınladı. 2013 yılında yayınlanan ve yıllar içerisinde dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri haline gelen Telegram, şuanda 400 milyonluk kullanıcı sayısına sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp‘ın en büyük rakiplerinden olan Telegram, yeni güncellemeyle birlikte rakibine daha da yaklaşacak gibi görünüyor.

Son zamanların yükselen mesajlaşma platformlarından olan Telegram, en büyük rakibi karşısında büyümesini kolaylaştıracak “görüntülü konuşma” özelliğini, 7. yıla özel olarak yeni güncelleme ile yayınladı. Büyümesini sürdürmek amacıyla kullanıcıların önerilerini oldukça önemseyen Telegram, en çok ihtiyaç duyulan görüntülü konuşma özelliğini masaüstü ve mobil cihazlarda kullanıma sundu.

Covid-19 sürecinde oldukça fazla tercih edilen görüntülü konuşma, en çok Zoom ve WhatsApp gibi platformlar üzerinden, veya Messenger üzerinden kullanılıyordu. Şimdiyse 400 milyon kullanıcıya sahip Telegram, görüntülü konuşma özelliğiyle bu platformlara büyük bir rakip olacak. Android, iOS ve Masaüstünde şuanda kullanabileceğiniz görüntülü konuşma özelliği, sesli aramalar sırasında da açılıp kapatılabiliyor. Diğer bir yandan Telegram’ın görüntülü konuşma özelliği, resim içinde resim modunu da beraberinde getiriyor.

Benzer içerik:  iQOO Neo 3 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Siz Telegram üzerinde görüntülü konuşma yaparken, aynı zamanda başka uygulamalarda da gezinebiliyorsunuz. Milyonlarca kişinin merakla beklediği görüntülü konuşma özelliğinin kapsamlı özelliklerle birlikte gelmesi de Telegram kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Diğer bir yandan bu güncellemeyle ilgili Telegram’ın resmi blogunda yayınlanan makalede pek çok detaya yer verildi.

Görüntülü konuşma özelliğinin uçtan uca şifrelemeli olduğunu belirten Telegram, görüşme sırasında 2 kullanıcıya da 4 emoji gösteriyor. Eğer bu emojiler görüşme yapan 2 kişide de aynıysa, görüşmenin uçtan uca şifrelemeli olduğu anlamına geliyor. Diğer bir yandan bu güncellemeyle birlikte Telegram’ın hareketli emojilerine birçok emoji daha eklendi. O emojilere de aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir