Telegram, Aylık 400 Milyon Kullanıcı ile Zoom’a Rakip Oluyor

 Telegram, Aylık 400 Milyon Kullanıcı ile Zoom’a Rakip Oluyor

Son zamanların yükselen mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp rakibi Telegram, güvenli konferans özelliği ve aylık 400 milyon aktif kullanıcısı ile Zoom‘a rakip olabilir.


İlginizi Çekebilir: Telegram Kurucusu: WhatsApp’ı Kaldırın!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, WhatsApp’dan sonra şimdi de Zoom’a rakip olabilir. Dünyanın en güvenli mesajlaşma platformlarından biri olarak görülen Telegram, gizlilik ve güvenlik önlemleri ile oldukça göz önünde bulunuyor. Bir çok kişi sırf güvenlik ve gizlilik kalitesi sebebiyle Telegram’a geçmeyi tercih edebiliyor.

Geçen sene 300 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan Telegram, hızla büyüyerek bu sene 400 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Her platformda güvenlik sorunu her zaman bulunuyor olsa da, Telegram bunu minimuma indiren nadir platformlardan birisi. Bu sebeple kullanıcı sayısının hızla artışını önümüzdeki senelerde de izleyebiliriz. Fakat Telegram’ın yeni konferans özelliği ile Zoom’a rakip olacağı konuysuna gelirsek bu biraz zor olabilir.

İlgili İçerik  Twitter, Beyaz Saray'ın Tweet'ine de Uyarı Ekledi
Zoom

Bildiğiniz gibi corona virüsü günlerinde evlerinde kapanan insanlar, çalışanlar ve öğrenciler Zoom uygulamasına akın ederek uygulamanın popülerliğini çok büyük oranlarda yükseltti. Zoom çok kısa bir sürede “günlük” 300 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Telegram ise Zoom’un 1 günlük bu başarısını 30 günde elde edebiliyor. Yani buradan da anlayacağınız üzere Telegram’ın henüz Zoom’a çok büyük bir rakip olmadığı gerçek.

Fakat güvenliği ve gizliliği ile bilinen Telegram, yeni özellikleri ile ani bir şekilde yükseliş yaşayabilir. Uçtan uca maksimum şifrelemeli, çift faktörlü doğrulamalı, gizli sohbet özellikli Telegram, güvenlik konusunda o kadar iddialı ki hackerlara büyük ödüller vaat ediyor. Telegram, şifrelemeli mesajları çözebilen hackerlara 300.000 dolar ödül vereceğinin sözünü veriyor.

Bir önceki yazımız olan Meizu 17 Özellikleri Ortaya Çıkıyor başlıklı makalemizde Meizu, Meizu 17 ve Meizu 17 Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın