Telegram, Android Platformlarda 500 Milyon Kez İndirildi

 Telegram, Android Platformlarda 500 Milyon Kez İndirildi

Son zamanların en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, Google Play Store‘da 500 milyon indirilme sayısını geride bırakarak oldukça iyi bir yer edindi


İlginizi Çekebilir: Telegram, Aylık 400 Milyon Kullanıcı ile Zoom’a Rakip Oluyor

Son zamanların en güvenli mesajlaşma platformu olarak bilinen Rusya merkezli Telegram, anlık mesajlaşması ve güvenliği ile oldukça ön planda kalıyor. Özellikle Telegram kurucusu Pavel Durov’un WhatsApp güvenli değil, WhatsApp’ı Silin açıklamalarından sonra Telegrama bir kullanıcı girişi söz konusu.

Son zamanlarda corona virüsü sebebiyle toplantı görüşmesi gibi özel geliştirmeler yapan Telegram, bu konuda oldukça kendini geliştiren platformlardan biri. Bu gelişmelerin karşılığı da platforma gelen yeni kullanıcı sayısı ile ortaya çıkıyor. Android, iOS, Windows Phone platformlarında büyük başarılar elde eden mesajlaşma platformu Telegram, bugün Google Play Store’da da iyi bir başarı elde etti.

Telegram toplam indirilme sayısı bugün yaşanan yükselme ile birlikte sadece Google Play Store’da 500 milyonluk dev bir sayıyı geride bıraktı. Mobil platformlarda sayılı mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, uçtan uca şifrelemesi sayesinde daha da yükselecek gibi görünüyor.

İlgili İçerik  Android 11 Sistemli Xiaomi MIUI 12 Tanıtıldı: Özellikler

Telegram kurucusu Pavel Durov, Telegram’ın uçtan uca şifrelemesi ve anlık mesajlaşma özelliği sayesinde tüm platformlardan daha güvenli olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Rusya’nın en büyük sosyal medya platformlarından VK’nın da yöneticisi olan Pavel Durov, bu platformun kullanıcılarına da Telegramı önererek kullanıcı kitlesini genişletiyor.

Fakat Telegram’ın WhatsApp veya Messenger gibi diğer dev uygulamalarla yarışabilmesi yine de oldukça zor. Çünkü WhatsApp’ın yalnızca Android platformalrda 5 milyardan fazla indirilmesi bulunuyor. Ayrıca bir çok telefonda WhatsApp ve Messenger gibi bazı uygulamalar hazır olarak yüklü geliyor. Fakat Telegram, şuan için hiçbir markada otomatik yüklü olarak gelmiyor.

Bir önceki yazımız olan Huawei, İşlemci Satışında Qualcomm'u Geride Bıraktı başlıklı makalemizde HiSilicon, Honor ve Huawei hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın