Telefonlar’daki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor?

 Telefonlar’daki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor?

Hayatımızın her alanında yer bulan akıllı telefonlar, sağladığı kolaylıklar yanında bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Bu dezavantajlardan bir tanesi de yaydıkları radyasyon. Bildiğiniz gibi normal bir insanın aşırı radyasyona maruz kalması kalıcı olumsuz etkiler bırakır. Peki akıllı telefonların yaydığı radyasyon bizi ne kadar etkiler?

Teknolojinin her geçen gün hızla büyümesine tanıklık ettiğimiz bu günlerde 5G teknolojisi dünyaya yayılmaya başladı. Bu teknolojinin de beraberinde getireceği radyasyonun insan sağlığına olumsuz etki edeceği düşüncesi başladı. Hatta yeni üretilen bazı akıllı telefonların beklenenden çok daha fazla radyasyon yaydığını belirten yakın tarihli bir açıklama bu düşünceleri korkuya dönüştü.

Telefonlarda ki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor
Telefonlarda ki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor

Çoğu insan radyo frekansı radyasyonunun sağlığa kalıcı ve olumsuz etkiler bırakacağına inanıyor. Ancak bilimsel kanıtlar, bunun için endişe edecek bir durum olmadığını söylüyor. Bu radyasyon türü hakkında yazılan makaleler, bilimsel açıklamalar karmaşık bir hal alsa da her bilimsel veri aynı kapıya çıkıyor.

İlgili İçerik  Tesla Model 3 Otopilot Modundayken Polis Arabasına Çarptı

Radyo frekans radyasyonu, insan sağlığını etkileyecek kadar güçlü değil

Telefonlarda ki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor
Telefonlarda ki Radyasyon Sağlığımızı Ne Kadar Etkiliyor

Bilim insanları uzun yıllardır yapmış oldukları araştırmalar da radyo frekansı radyasyonunun insan sağlığı üzerindeki etkisini inceliyorlar. Yapılan incelemeler sonucunda akıllı telefonlardan yayılan radyasyonun DNA’ya olumsuz etki edecek enerjiye sahip olamayacağını belirtiyorlar. Bunun yanında bu konu üzerindeki araştırmaların bitmeyeceğini ve cevaplanmayan birçok soru olduğunu söylüyorlar. Ancak yapılan laboratuvar çalışmaları günümüzdeki telefonlardan yayılan radyasyonların insan vücudu üzerinde endişe edilecek kadar etkili olmayacağını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın