Connect with us


Genel

Telefona Fortnite Nasıl Yüklenir

Dünyanın en çok oynanan çoklu oyunculu video oyunu Fortnite, telefonlarda da oynanabilen bir oyun. Fortnite’ı nasıl indirebileceğinizi bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

Telefona Fortnite Nasıl Yüklenir

Dünyanın en çok oynanan çoklu oyunculu video oyunu Fortnite, telefonlarda da oynanabilen bir oyun. Fortnite’ı nasıl indirebileceğinizi bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.


Güncelleme: Yasaklanan Fortnite Telefona Nasıl İndirilir?

Dün yaşanan bazı gelişmeler ile birlikte Fortnite, hem Google Play Store’dan, hem de App Store’dan silindi. Bu sebeple makalenin alt tarafını şimdilik okumanıza gerek yok, bu başlık altından oyunu nasıl indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Makalenin alt bölümünde oyunu App Store’dan ve Play Store’dan nasıl indirebileceğinizi anlatmıştık. Şimdi yapmanız gereken tek şey, eğer Android kullanıyorsanız oyuna sahip olmak için APK indirebilirsiniz. APK indirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey, telefonunuzdan buraya tıklayarak oyunun resmi APK indirme sayfasına gitmeniz. Bilinmeyen kaynaklara izin vermenizin ardından oyun cihazınıza inecektir. Eğer iPhone cihaza sahipseniz maalesef oyunu şuanda indiremezsiniz.

İlerleyen zamanlarda belki de Epic Games ile Apple ve Google yeniden anlaşabilir. Bu sebeple Kitle‘yi ziyaret ederek abone olabilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca Samsung Galaxy telefonlarınızda Galaxy Store üzerinden Fortnite’ı aratarak oyunu indirebilirsiniz. Oyunun Galaxy Store’da yasaklanıp yasaklanmayacağı şuanlık belli değil.


Dünyanın en çok oynanan çoklu oyunculu video oyunlarından olan Fortnite, geçtiğimiz yıllarda telefonlar için yayınlanmıştı. Fakat bazı telefonların oyunu desteklememesi sebebiyle maalesef her cihazın marketinde görünmüyor. Google Play Store’a girdiğinizde Fortnite oyunu görünmüyorsa, telefonunuz bu oyunu desteklemiyordur. Dilerseniz telefonunuzun destekleyip desteklemediğini buraya tıklayarak görebilirsiniz. Eğer destekliyorsa indir tuşuna tıklayarak indirin. Desteklemiyorsa “bu cihaz desteklenmiyor uyarısı verecektir.

Bildiğiniz gibi Fortnite oyunu güçlü cihazlarda oynanabildiği için maalesef bir çok cihaz bu oyunu desteklemiyor. Apple’ın pek çok modeli oyunu desteklerken, şu modelleri iPhone 5S, 6, 6 Plus; iPad Air, Mini 2, Mini 3, iPod Touch maalesef Fortnite’ı desteklemiyor. Ayrıca Android’de de durum aynı şekilde. Pek çok cihaz bu oyunu maalesef açmıyor.

Benzer içerik:  Epic Games ve Apple Savaşı Sürüyor: Epic, Apple'ı Yalanladı

Yukarıda da dediğimiz gibi Google Play Store’da “Fortnite” şeklinde aradığınızda karşınıza oyun çıkmıyorsa cihazınız desteklemiyor anlamına gelir. iOS’ta da aynı durum geçerli.

Biz sizler için aşağıya hangi cihazların Fortnite’ı açtığını listeledik. Dilerseniz cihazınızın listede olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Aşağıda Fortnite destekleyen hem Andorid, hem de iOS cihazlar tamamıyla listelenmiştir. Ayrıca sayfanın en altında Fortnite Mobil indirme linkleri bulunmaktadır.

Fortnite Destekleyen Telefon Modelleri


Telefona Fortnite Nasıl Yüklenir
Telefona Fortnite Nasıl Yüklenir
 1. Samsung Galaxy S7
 2. Samsung Galaxy S7 Edge
 3. Samsung Galaxy S8
 4. Samsung Galaxy S8 +
 5. Samsung Galaxy S9
 6. Samsung Galaxy S9 +
 7. Samsung Note 8
 8. Samsung Note 9
 9. Samsung Galaxy Tab S3
 10. Samsung Galaxy Tab S4
 11. Google Pixel
 12. Googgle  Pixel XL
 13. Google Pixel 2
 14. Google Pixel 2 XL
 15. Huawei Mate 10
 16. Huawei Mate 100 Pro
 17. Huawei Mate RS
 18. Huawei Nova 3
 19. Huawei P20h
 20. Huawei P20 Pro
 21. Huawei V10
 22. Honor 10
 23. Honor Play View 20
 24. Honor 20
 25. LG G5
 26. LG G6
 27. LG G7 ThinQ
 28. LG V20
 29. LG V30
 30. LG V30 +
 31. Nokia 8
 32. One Plus 5
 33. One Plus 5T
 34. One Plus 6
 35. Asus ROG Phone
 36. Asus Zenfone 4 Pro
 37. Asus Zenfone 5Z
 38. Asus Zenfone V
 39. Essential PH-1
 40. Razer Phone
 41. Razer Phone 2
 42. iPhone SE
 43. iPhone 6S ve 6S Plus
 44. iPhone 7 ve 7 Plus
 45. iPhone 8 ve 8 Plus
 46. iPhone X, XS, XS Max ve XR
 47. iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max

Fortnite Mobil Sistem Gereksinimleri


Fortnite Mobil Sistem Gereksinimleri
Fortnite Mobil Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Android 8.0 veya üstü
 • RAM: 3 GB veya üstü

Fortnite Android indir

Fortnite iOS indir

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir