Xiaomi, İngiltere’de Bulunan İlk ve Tek Mağazasını Kapattı

 Xiaomi, İngiltere’de Bulunan İlk ve Tek Mağazasını Kapattı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, İngiltere‘de 2 yıl önce açılan bir mağazayı kapatma kararı aldı. Kapatılan mağaza, İngiltere‘de bulunan ilk ve tek Xiaomi mağazasıydı.


İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi üst yetkilileri, 2018 yılının sonlarında İngiltere’de açılan ilk ve tek Xiaomi mağazasının kapatılacağını açıkladı. İngiltere’nin başkenti Londra’da açılan Xiaomi mağazası, açıklamalara bakılırsa rakip şirketlere göre daha az satış yapmasından dolayı kapatılmış olabilir.

Şirketten gelen açıklamalara göre bu karar stratejik hedeflere göre alındı. Fakat İngiltere’deki tek mağazanın kapatılması, İngiltere Xiaomi cihazlarının satılmayacağı anlamına gelmiyor. Şirket yetkilileri, Xiaomi’nin resmi internet sitesi üzerinden hala satış yapıldığını, İngiltere vatandaşlarının bu internet sitesinden Xiaomi alabileceğini söylüyor.

İlgili İçerik  Elon Musk, Cybertruck'ın Su Üstünde Gidebileceğini Söyledi
Xiaomi, İngiltere'de Bulunan İlk ve Tek Mağazasını Kapattı

Xiaomi’nin aldığı mağaza kapatma kararı hakkında konuşan Xiaomi sözcüsü, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

Yerel perakende stratejimizdeki bu düzenleme, Batı Avrupa’da hızla büyüyen işlerimize karşı bir cevap niteliğindedir. Bir yıldan uzun bir süre önce İngiltere’ye resmi bir şekilde gelişimizin ardından, kullanıcılarımızla, Mi hayranlarıyla ve iş birlikçilerimiz ile iyi ilişkiler geliştirmekten oldukça memnunuz ve destekleri için hepsine çok teşekkür ediyoruz. İngiltere’deki kullanıcılar ve Mi hayranları, resmi mi.com/uk internet sitesinden ve gelecekte ürün lansmanlarımızla birlikte ilan edilecek resmi kanallar üzerinden Xiaomi ürünlerini satın almaya devam edebilir.

Ayrıca Xiaomi, İngiltere’deki mağazasının resmi Twitter sayfası olan @mistorelondon hesabını ve da kapattı.

Reaksiyon Gönder
+1
+1
+1
+1
+1
+1

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın