WhatsApp’dan Yılbaşı Rekoru Geldi

WhatsApp'dan Yılbaşı Rekoru Geldi

2009’da kurulan ve dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yılbaşı öncesi de bir rekor kırdı. Son 10 yılın en çok indirilen uygulamaları arasında 3. sırada bulunan ve Facebook‘un bünyesinde barınan Whatsapp mesajlaşma uygulaması, yılbaşı gününün öncesine rekor mesajlaşma sayısına ulaştı.

Son 10 Yılda En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama

Son 10 yılın verilerini araştıran android istatistik ve veri araştırma şirketi “Annie”, son 10 yılda en çok indirilen mobil uygulamaları ortaya koyuyor....

Hem çevrimiçi kullanıcı konusunda hem de günlük mesajlaşma konusunda rekorları alt üst eden WhatsApp, yılbaşı günü öncesinde 100 milyar mesajlaşma ile rekor kırdı. WhatsApp’ı satın alan üst kuruluş Facebook’un açıkladığı verilere göre rekor mesajlaşma sayısının 5’de 1’i yani 20 milyarı sadece Hintliler tarafından atıldı.

Dünyanın en çok nüfusa sahip olan ülkelerinden biri olan Hindistan’da WhatsApp en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. WhatsApp’da en çok kullanıcısı bulunan ülkelerden biri olan Hindistanda, 31 Aralık 2019 günü yani Yılbaşı öncesinde tam 20 milyar mesaj gönderilerek rekor kırıldı.

Ayrıca Facebook, diğer mesajlar hakkında da tüm verileri paylaştı. 100 milyar mesajdan 20 milyarının Hintlilere ait olduğunu söyleyen Facebook, 12 milyar mesajlaşmanın da fotoğraf yoluyla olduğunu belirtti. Yani 12 milyar fotoğraf gönderimi de uygulamadan yapıldı.

2014 yılında Facebook tarafından tam 19 milyar dolara, yani 113 milyar Türk Lirasına satın alınan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya devi şirket olan Facebook’un bünyesinde büyümeye devam ediyor. Her geçen gün rekorlar kırmaya devam eden uygulama, mobil platformlarda da 1 milyardan fazla indirilme sayısını aşmış durumda.