Twitter, Üyelerin Tepkisiyle Hesap Silme İşlemini Durdurdu

Twitter, Üyelerin Tepkisiyle Hesap Silme İşlemini Durdurdu
  • 166 okunma

Bir süre önce bir duyuru yapan Twitter aktif olmayan tüm hesapların silineceğini açıklamıştı. Dünya devi sosyal paylaşım platformu Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre devrim niteliğindeki bir karar ile Aralık ayı itibariyle 6 aydan fazla süredir giriş yapılmayan hesapların platform üzerinden kaldırılacağı duyurulmuştu.

Bot ve kullanım dışı hesapların artmasıyla birlikte bunun önüne geçmek isteyen Twitter böyle bir güncellemede karar almış ve kullanıcılara sunmuştu. Ayrıca Twitter sadece giriş yapmayanlar için değil, bu kapsamda 6 aydır hiçbir etkileşimde bulunmamış kullanıcıları da platformdan uzaklaştıracaktı. Fakat Twitter’ın bu planı beklenmedik tepkilerle karşılaştı.

Twitter’ın CEO’su Facebook’un Yeni Logosuyla Dalga Geçti!

Devler savaşıyor! Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Facebook’un logo için yaptığı yeni değişimleri, kendi Twitter hesabından alaycı bir şekilde ele aldı. Bildiğiniz gibi...

Kullanıcıların bir çoğu bu tür hesapların silinmemesi için Tweetler atarken bir çok kullanıcı da bu tür bir işlemin ölen kullanıcıların hatıraları için kötü bir durum oluşturacağını söyledi. Bu tür büyüyen tepkiler Twitter’ın dikkatini çekti ve Twitter konu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Twitter: Hesap Silme İşlemini Durdurduk

Twitter: Hesap Silme İşlemini Durdurduk
Twitter: Hesap Silme İşlemini Durdurduk

Twitter bu tepkilerin üzerine şu şekilde açıklamalarda bulundu;

“Bunun, ölen insanların hesapları üzerinde etkisi olacağı hakkında yazdıklarınızı gördük. İnsanların hesaplarını anmak için alternatif bir yol bulana kadar etkin olmayan hiç bir hesabı silmeyeceğiz.”

Tepkiler üzerine bu açıklamaları yapan Twitter, tüm takipçilerine bu tür aktif olmayan hesapların silinmeyeceğini duyurdu. 26 kasım tarihinde alınan bu kararlar kullanıcılara bildirilmiş ve 11 Aralık’tan itibaren 6 aydır platforma giriş yapmayan kullanıcıların hesaplarının durdurulacağı söylenmişti. Fakat Twitter 29 kasım itibariyle bu güncellemeyi daha alternatif bir yol bulana kadar durdurduğunu açıkladı.

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli