Tofaş, Yapay Zeka Sistemi ile Uluslararası Ödül Kazandı

Tofaş, Yapay Zeka Sistemi ile Uluslararası Ödül Kazandı
  • 884 okunma

Tofaş ekibinin geliştirmiş olduğu Garanti 4.0 tahminleme sistemi, Uluslararası ödüle layık görüldü. Dünyanın en önemli kalite enstitülerinden olan Chartered Quality Institute, Uluslararası Kalite Ödülleri Töreni’nde ödülleri sahiplerine teslim etti. Ödül töreninin bizim için en dikkat çeken ödülü ise Tofaş’a verilen ödül oldu.

Tofaş, geliştirdiği Garanti 4.0 tahminleme sistemi sayesinde “Geliştirme Sistemleri” kategorisinde birinciliği elde etmeyi başardı. 2019 yılının en başarılı “Geliştirme Sistemleri” ödülüne layık görülen Tofaş, geliştirdiği yapay zeka ile de dikkat çekti.

Tesla Model 3 Otopilot Modundayken Polis Arabasına Çarptı

Tesla şirketinin başı Autopilot kazaları ile dertte. Tesla’nın artan Autopilot kazaları şirketi endişeye sokuyor. 2018 yılında çıkış yapan Tesla Model 3 adlı...

Garanti 4.0 tahminleme sistemi ile çok büyük bir doğruluk oranı yakalayabilen Tofaş ekibi, bu projeye 2017 yılında başlamıştı ve 2 yılın sonunda kaliteli bir sistem elde etti.

Törene Katılan Kalite Metot ve Planlama Yöneticisi Özcan Çavuşoğlu ve Kalite Metot ve Planlama Uzmanı Hakan Ersoy ödülleri Chartered Quality Institute‘den teslim aldı.

Garanti 4.0 Tahminleme Sistemi Nedir?

Garanti 4.0 Tahminleme Sistemi Nedir?
Garanti 4.0 Tahminleme Sistemi Nedir?

Tofaş ekibi, Garanti 4.0 tahminleme sistemi ile araçların geçmiş garanti maliyetlerini geçmiş verilere dayanarak 1000’den fazla algoritma ile anlıyor ve gelecekte oluşacak maliyetleri %95 oranında tahmin ediyor. 100’den fazla olasılığa dayanılarak tahmin edilen bu maliyetler’in doğruluk payı da bir hayli yüksek. Bu sebeple de bunlar hesaplanarak maliyetler büyük oranda düşürülebiliyor.

Uluslararası Kalite Ödüllerine layık görülen Tofaş, böylelikle Garanti 4.0 tahminleme sistemi için bir ödül elde etmiş oldu. Biz de Uluslararası platformlarda bizi temsil eden Tofaş’ı bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz…

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli