Google ve Brezilya Anlaşarak 2 Milyon Kişiyi Adreslendirecek

Google ve Brezilya Anlaşarak 2 Milyon Kişiyi Adreslendirecek

Brezilya’da bulunan çoğu kırsal bölgelerin adresi Google haritalar üzerinde bulunmuyor ve bu bölgelere ulaşmak pek mümkün olmuyor. 2 milyon kişinin yaşadığı bu bölgeler için bir çözüm yolu arayan Google, Brezilya’ya ortaklık teklif ederek bu sorunu çözmeyi istedi.

Google’ın teklifine göre Brezilya ile ortak yürütülecek olan bu plan, 2 milyon insanın yaşadığı ve henüz adreslendirilmemiş yerlere adres vermek olacak. Google’ın yaptığı açıklamaya göre Brezilya’da adreslendirilmemiş ve adlandırılmamış bir çok kırsal bölgeye isim verilecek ve Google Maps üzerinde haritalandırılacak. Açıklamalara göre bu bölgelerde 2 milyondan fazla insan yaşıyor ve bir çok kamu hizmeti çok zor ulaştırılıyor. Google’ın haritalarda sunacağı bu yerler 60.000 kilometreden fazla alana sahip.

Google’ın Hiç Bilinmeyen 6 Eğlenceli ve Gizli Özelliği

Dünyanın en değerli markalarından olan ve internet dünyasının en değerli sitesi olan Google, arama motoru üzerinde bir çok gizli ve eğlenceli özelliği...

Hükümetin yaptığı açıklamaya göre ise bu bölgelerdeki kamu hizmetleri kolaylaştırılacak ve ulaşım gibi hizmetler daha kolay sağlanabilecek. 3 yıldan fazla süreceği düşünülen bu adreslendirme planı hem Google için hem de Brezilya vatandaşları için büyük katkı sağlayacak. Ayrıca Brezilya hükümeti, bu planın ekonomiye katkı sağlayacağını da belirtiyor.

Eğer Google’ın bu hizmeti planlandığı gibi yapılabilirse Brezilya’nın kırsal bölgelerinde yaşayan 2 milyondan fazla insana büyük katkı sağlayacak.

Tüm dünyada neredeyse tüm şehirleri, ilçeleri haritalandıran Google Maps’de dünya geneli yüz binlerce şehir ve yüzbinlerce ilçe bulunuyor. Google’ın bu yeni haritalandırma planı ile birlikte bunlara yenileri de eklenecek ve rakamlar tekrardan artacak. Google’ın ilerleyen günlerde haritalar üzerinde daha fazla geliştirmeler yapacağı tahmin ediliyor.