Getir Uygulamasına Silikon Vadisinden 38 Milyon Dolar Yatırım

Getir Uygulaması 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı
  • 279 okunma

Online market girişimi Getir, Silikon Vadisi yatırımcılarından Michael Moritz‘den tam 40 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Daha önce yapılan yatırımlar ile birlikte Getir uygulamasına toplamda 78 milyon dolarlık yatırım yapldı.


İlginizi Çekebilir: Cybertruck’ın Rakibine 1.3 Milyar Dolar Yatırım

Türkiye’nin en çok yatırım alan girişimlerinden olan 7/24 çalışan online market Getir, bir çok yatırımcının büyük ilgisini çekiyor. 2015 yılında faaliyete geçirilen proje ilk etapta İstanbulda hizmet vermeye başlamıştı. Bir çok market ürününe telefon üzerinden basitçe ulaşabileceğiniz proje, 7/24 açık ve kullanıcılarına hizmet veriyor. İçerisinde binlerce çeşit ürün bulunan Getir, İstanbul’dan sonra İzmir, Ankara, Bursa ve Kocaeli’nde de hizmet vermeye başlamıştı.

Bir çok girişimci ve yatırımcının ilgisini çeken girişim bu süreç içerisinde büyük yatırımlar aldı. 1.5 milyon sipariş sayısını geride bırakan online market projesi Getir, ilk olarak İstanbul’a gelen Sequoia Capital Sir Michael’den tam 25 milyon dolarlk yatırım almıştı. Sonrasında ise 13 milyon dolarlık bir yatırım daha alarak 38 milyon dolarlık yatırımı garantilemişti.

Şimdi ise Getir projesi, Silikon Vadisi yatırımcılarının da büyük ilgisini çekmeye başladı. Silikon Vadisi yatırımcılarından Michael Moritz, Getir uygulamasına tam 40 milyon dolarlık, yani 235 milyon liralık bir yatırım yaptı. Şirketin 2 yılda aldığı toplam yatırım ise tam 78 milyon dolara, yani 460 milyon Türk Lirasına ulaştı.

100 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Daha Hedeflendi

100 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Daha Hedeflendi
100 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Daha Hedeflendi

Şirket yöneticileri, 78 milyon dolar yatırım aldıkları A Turunun bitmesinin ardından, B Turunda ise 100 milyon dolarlık bir yatırım beklediklerini açıkladı.

Ayrıca dış pazara da açılmak istediğini belirten Getir yöneticileri, ilk olarak Londra piyasasına girmeyi, sonrasında ise öncelikli olarak São Paulo, Paris ve Mexico City’e girmek istediklerini belirtti.

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli