Facebook’un Twitter ve Instagram Hesabı Hacklendi

Facebook'un Twitter ve Instagram Hesabı Hacklendi
  • 324 okunma

Daha önce Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg‘in, Google CEO‘su Sundar Pichai‘nin ve Netflix gibi şirketlerin hesabını hackleyerek tanınan hack grubu OurMine, bu sefer Facebook‘un Twitter ve Instagram hesaplarını hackledi. Hacker grubu, hacklediği hesaplara bir de not bıraktı.


İlginizi Çekebilir: FBI, Iphone Cihazları 3. Parti Yazılım ile Hackledi

Geçtiğimiz yıllarda Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in hesabını hackleyerek gündeme gelen ünlü hack grubu OurMine, hacklediği bir çok ünlünün veya şirketin hesabına güvenlik teklif ettikleri bir not bırakıyor. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in de hesabına sızan ünlü hacker grubu, hacklediği hesaplarda bu platformların güvensiz olduğunu ve güvende kalabilmek için kendilerine başvurulması gerektiğini paylaşıyor.Facebook’un Twitter ve Instagram hesabını hackleyen OurMine grubu, hesaplara sızdıktan sonra Twitter üzerinden yukarıdaki paylaşımı yaptı.

Merhaba, Biz OurMine. Facebook bile hacklenebilir, fakat güvenliği Twitter’dan daha iyi.” yazan OurMine grubu, hesapların güvenliğini sağlamak için iletişim adresi bıraktı.

Yapılan Hack saldırısının ardından Twitter, kısa süre içerisinde bu hesapları devre dışı bıraktı. Daha sonra ise Twitter tarafından açıklama yapıldı: “Bu sorundan haberdar olur olmaz, güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik. Şuan Facebook’daki ortaklarımız ile hesapları geri açmak için çalışıyoruz.” Yapılan bu açıklamalardan kısa süre sonra hesabı geriye alan Facebook ekibi, “Kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan bazıları saldırıya uğradı. Ancak tekrar erişim sağladık, şuan güvenli.” şeklinde açıklama yaptı.

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • anonim2 ay önce
  • Ayyıldız tim siQer atar mapus yatar :d