Facebook’un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor

Facebook'un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor
  • 109 okunma

Facebook, Libra isimli kripto para projesi için yatırımcılarını bir bir kaybediyor. PayPal, Mastercard gibi dev yatırımcıları kaybeden Libra projesi, şimdi de Vodafone‘dan aldığı yatırım ve desteği kaybetti.


İlginizi Çekebilir: Konya Belediyesi Kendi Kripto Para Birimini Üretecek

Geçtiğimiz yıllarda Libra isimli kripto para birimi projesini duyuran Facebook, platformda bu kripto para ile alışveriş yapılabileceğini ve tüm dünyada dakikalar içinde para transferi sağlanabileceğini açıklamıştı. Duyurulduğu günden beri yoğun bir ilgi gören Libra, bir çok şirketten de yatırım almıştı. Fakat son zamanlarda bir çok ülkenin ve yasanın Libra’ya karşı çıkması sebebiyle yatırımcılar geri adım attı. Libra’ya yatırım yapan büyük yatırımcılar birer birer çekilmeye başladı.

Geçtiğimiz zamanlarda Libra’nın bir çok düzenleyici tarafından uygun görülmemesi yatırımcılarda şüpheye neden olmuş ve PayPal, Mastercard gibi yatırımcılar bu projeden çekilmişti. Şimdi ise projenin en büyük yatırımcılarından olan Vodafone’da bu projeden geri adım attı.

Proje henüz tamamlanmadan bir çok yatırımcının geri adım atması ise projenin iptal edileceği konusunda iddiaların atılmasına neden oldu. Projeden çekilen en büyük yatırımcılar ise PayPal, Mastercard, Visa, Vodafone, Uber gibi şirketler oldu.

Fransa: Libra’nın Avrupa’da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!

Fransa: Libra'nın Avrupa'da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!
Fransa: Libra’nın Avrupa’da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!

Yatırımcıların Facebook Libra projesinden birer birer çekilmesinin en büyük sebeplerinden biri, Fransa gibi hükümetlerin projeye karşı çıkması oldu. Fransa, Facebook’un Libra projesinin “parasal egemenliği” tehdit ettiğini söyleyerek Avrupa’da kullanımını engelleyeceğini ve yasaklayacağını belirtti. Yani Libra kripto para projesi şimdiden Fransa başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde yasaklanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar da projeye bu derece yaptırım uygulanmasına karşın, yaptıkları yatırımları geri çekiyor. İlerleyen zamanlarda proje hakkındaki gelişmeleri hep birlikte göreceğiz, takipte kalın…

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Tim Cook’un Yatırım Yaptığı Doğa Dostu Duş Başlığı Yenilendi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478