Donald Trump, Apple’a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

Trump, Apple'a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı
  • 241 okunma

ABD Başkanı Donald Trump, Apple‘ı “Kattillerin ve Uyuşturucu Satıcılarının” kullandığı Iphone’un kilidini açmamakla suçladı.


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bir süredir ABD’deki teknoloji devleriyle bir çok tartışmaya giriyor. Son olarak ise Apple’ı hükümet’e bilgi vermemekle suçladı.

İlginizi Çekebilir: Apple, Uzaya Uydu Ağı Kuruyor

Twitter‘ı aktif bir şekilde kullanan ABD Başkanı Trump, geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden Apple’a karşı paylaştığı bir yazı ile dikkat çekti. Apple’ı devlete bilgi vermemekle suçlayan Trump, Apple’a bir çok konuda destek vermesine rağmen Apple’ın hala bir çok konuda devlete bilgi vermediğini açıkladı.

Donald Trump, yaptığı açıklamada şunları belirtti;

Apple’a her zaman Ticaret ve bir çok farklı konuda yardımcı olduk ve oluyoruz. Ama hala katiller, uyuşturucu satıcıları, ve diğer şiddet içeren suç unsurları tarafından kullanılan Iphone telefonların kilidini açmayı kabul etmiyorlar. Onlar, büyük ülkemize yardım etmek zorunda kalacak!

Donald Trump

Trump’ın, Apple’a başlattığı bu savaş bir çok twitter kullanıcısı tarafından ilgi çekti ve Trump’a destek verildi. Apple’ın, ABD’de en büyük sorunlardan olan katiller ve uyuşturucu satıcılarını korumaması konusunda çağrılar yapıldı.

ABD, Apple Şifresini Kırmak İçin 1 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

ABD, Apple Şifresini Kırmak İçin 1 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
ABD, Apple Şifresini Kırmak İçin 1 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Apple’dan şifreleri kaldırma konusunda bir destek alamayan Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, bu konuda bir çok farklı yola başvurdu. ABD Hükümeti, Apple cihazlarının şifresini kırabilen bir yazılım geliştirilmesi için tam 1 milyon dolar, yani yaklaşık 6 milyon Türk Lirası ödeme yaptı.

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli