Apple, Kendi Telefonları İçin Uzaya Uydu Ağı Kuruyor

Apple, Kendi Telefonları İçin Uzaya Uydu Ağı Kuruyor
  • 256 okunma

Apple, Kendi cihazları arasında yapılan iletişimleri Uzaya gönderdiği bir uydu ile sağlamak istiyor olabilir. İddiaya göre Michael Trela ​​ve John Fenwick’in sorumlu olduğu projenin çalışmalarına gizli ekip tarafından hızla devam ediliyor.

Bir çok haber kaynağında sızıntı iddialarıyla Apple’ın Uzaya uydu göndererek iPhone, iPad gibi cihazlarda cihazlar arası iletişimi uydu aracılığıyla sağlanacak. Yani herhangi bir taşıyıcı, hat kullanmadan uzaydaki bu uydu aracılığı ile Apple cihazları arasında iletişim sağlanabilecek.

Devrim niteliğindeki bu iddialar eğer doğruysa herhangi bir operatör kullanmak gerekmeksizin satın aldığımız herhangi bir iPhone cihazıyla direkt olarak uydu üzerinden iletişim sağlayabileceğiz.

Apple, Uydu Ağı Üzerinden İletişim Sunacak

Apple, Uydu Ağı Üzerinden İletişim Sunacak

Henüz iddia olan ve herhangi bir resmi açıklaması bulunmayan bu proje’nin Apple tarafından 5 yıl içerisinde yapılması bekleniyor. Apple, eğer bu projeyi gerçekleştirirse cihaz alımları yüksek miktarda artabilir. Çünkü uzay’dan sağlanan bağlantı (internet veya görüşme) çok daha hızlı olabilecek. Sadece Apple cihazları arasında kullanılabilecek olan bu uydu bağlantısı devamında bize bir çok özellik sunacak.

Apple’ın yürüttüğü bu proje(iddia) gerçekleştiğinde harita özellikleri de fazlasıyla gelişecek. Uydudan sağlanan bağlantı haritalarda doğruluğu arttıracak ve konumumuz daha iyi tespit edilebilecek. Ayrıca bu proje kapsamında 5g teknolojisinin kullanılacağı da diğer iddialar arasında…

Daha önce Elon Musk’ın da da girdiği bir proje olan “Starlink” projesi de yapım aşamasında. Starlink şirketi kapsamında geliştirdiği proje ile hem çok hızlı hem de daha ucuz bir internet satmak isteyen Elon Musk her geçen gün uzaya onlarca uydu gönderiyor.

SpaceX, Uzaydan İnternet Projesi İçin 60 Uydu Daha Yolladı

2020 yılı içerisinde normalinden çok daha hızlı bir internet kullanmamız için proje geliştiren SpaceX Şirketi, Starlink projesi kapsamında uzaya uydular göndermeye devam...

Apple’ın gizli bir ekip ile yürüttüğü söylenen proje’nin 5 yıl içerisinde bitirilmesi ve kullanıma sunulması bekleniyor. Web sitemizi “kitle.net” takibe almayı unutmayın, sizleri daha fazla haber için bilgilendireceğiz…

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli